[VIDEO] LP: Kovačev Bayern rutinski svladao AEK, Valenciji samo bod kod Young Boysa

Popodnevne utakmice su iza nas.

Odigrane su prve dvije današnje utakmice trećeg kola Lige prvaka u kojima su gosti bili veliki favoriti, no do pobjede je došao samo jedan klub.

Minhenski Bayern gostovao je u vrućoj atmosferi grčke Atene te u nastavku uspio slomiti AEK, završilo je 2:0. Poveli su Bavarci pogotkom Javija Martineza, koji je u 61. minuti nakon dosta sreće i odbijenih lopti poluvolejom zabio za prednost. Svega dvije minute kasnije Serge Gnabry petom je uposlio Rafinhu Alcantaru, koji je prizemno centrirao, a Robert Lewandowski postavio konačnih 2:0 i odveo momčad Nike Kovača na vrh skupine E. Zbog crvenog kartona Marko Livaja propustio je susret.

Jednu utakmicu vidjeli smo i u Švicarskoj gdje je Young Boys iznenađujuće uzeo bod Valenciji, završilo je 1:1. Šišmiši su poveli već u 26. minuti. Soler je iskoristio pogrešku domaće obrane i uposlio Batshuayia, koji je čini se iz zaleđa postigao gol za prednost, da bi u 55. minuti Hoarau iz kaznenog udarca donio prvi bod Švicarcima u skupini H.

Liga prvaka, treće kolo:

Skupina E

AEK Atena 0:2 Bayern Munchen (61. Martinez, 63. Lewandowski)

Skupina H

Young Boys Bern 1:1 Valencia (Hoarau 55. – 11m / 26. Batshuayi)

Vrijedi spomenuti i kako je u jedinoj preostaloj današnjoj uzvratnoj utakmici prvog pretkola juniorske Lige prvaka Admira na Bundesstadion Sudstadt remizirala 1:1 s Anderlechtom, no Belgijanci su zahvaljujući tom golu u gostima prošli u drugo pretkolo. Domaćina je u vodstvo doveo Daniel Weber u 30. minuti, da bi Sieben Dewaele minutu prije kraja odveo Anderlecht dalje.