[VIDEO] LP: Liverpool šokirao PSG, Atletico nakon preokreta srušio Monaco, Zvezda do boda na Marakani

Zanimljivi rezultati večerašnjih utakmica.

Odigrane su utakmice prvog kola grupne faze Lige prvaka u skupinama A, C i D, a vidjeli smo poprilično iznenađujuće rezultate.

U skupini A Monaco je ugostio Atletico Madrid i izgubio 2:1. Poveli su Kneževi nakon gola Grandsira u 18. minuti, no samo 11 minuta kasnije Antoine Griezmann pronašao je Diega Costu, koji izjednačuje, da bi Gimenez nakon kornera Kokea u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela glavom zabio za preokret.

U drugoj utakmici ove skupine Borussia Dortmund je pogotkom Pulišića pet minuta prije kraja pobijedila Club Brugge 1:0, a za domaćina su Mitrović i Letica odigrali cijeli susret.

Crvena Zvezda konačno je zaigrala na Marakani jednu utakmicu grupne faze Lige prvaka te remizirala s Napolijem 0:0. Za Napolitance Marko Rog nije ulazio u igru. Puno veći derbi stoga su odigrali Liverpool i PSG, a na Anfieldu Redsi su došli do iznenađujuće pobjede, 3:2. U 30. minuti Robertson je centrirao, a Daniel Sturridge glavom zabio za prednost, da bi James Milner šest minuta kasnije iz kaznenog udarca povisio rezultat.

U 40. minuti Thomas Meunier uspio je smanjiti odličnim poluvolejom, da bi izjednačenje Parižanima donio Kylian Mbappe sedam minuta prije kraja. Time je Mbappe s 19 godina i 273 dana postao najmlađi strijelac gola na Anfieldu u Ligi prvaka te postao tek drugi tinejdžer, nakon Barceloninog Fabija Rochembacka, koji je postigao gol na Anfieldu. No, ni njegov gol nije bio dovoljan za bod, jer su Redsi golom Roberta Firmina duboko u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede. Time je Brazilac postao drugi najbolji strijelac Redsa u povijesti, s 12 golova u Ligi prvaka.

U najnezanimljivoj skupini D Schalke je remizirao s Portom 1:1. Breel Embolo nakon McKennieve odlične lopte u 64. minuti doveo je domaćina u vodstvo, no Otavio je iz kaznenog udarca donio bod gostima.

Galatasaray je ranim golom Rodriguesa iz devete minute, fantastičnim golom Derdiyoka iz slobodnog udarca i pogotkom Selcuka Inana s bijele točke pobijedio Lokomotiv Moskvu 3:0, za koju je Vedran Ćorluka odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton.

Liga prvaka, prvo kolo:

Skupina A

Monaco 1:2 Atletico Madrid (Grandsir 18. / 31. Costa, 45+1. Gimenez)

Club Brugge 0:1 Borussia Dortmund (85. Pulišić)

Skupina C

Crvena Zvezda 0:0 Napoli

Liverpool 3:2 Paris Saint-Germain (Sturridge 30., Milner 36. – 11m, Firmino 90+2. / 40. Meunier, 83. Mbappe)