[VIDEO] LP: Messi briljirao u pobjedi Barcelone, Subašić primio tri gola, Napoli srušio Liverpool!

Odigrane su i večernje utakmice.

Odigrano je šest večernjih utakmica drugog kola Lige prvaka.

Atletico Madrid ugostio je Club Brugge na Wanda Metropolitano i pobijedio 3:1. Poveli su Rojiblancosi u 28. minuti kada je Lemar centrirao, a Griezmann plasiranim udarcem zabio za prednost. 11 minuta kasnije Rits je dodao loptu Groeneveldu, koji odličnim udarcem izjednačuje, no Griezmann svojim drugim pogotkom u 67. minuti donosi pobjedu Simeoneovoj momčadi, koju je Koke nakon odbijanca u 94. minuti samo potvrdio. Nikola Kalinić i Mitrović nisu ulazili u igru, dok je Letica odigrao cijeli susret.

Borussia Dortmund u istoj skupini pobijedila je Monaco 3:0 golovima Larsena iz 51. minute i Alcacera iz 72. minute, nakon što je igrač Barcelone na posudbi samo tri minute kasnije pogodio gredu iz kaznenog udarca. Konačnih 3:0 postavio je Marco Reus u 92. minuti, a Danijel Subašić igrao je od 45. minute, kada se Diego Benaglio ozlijedio.

U skupini B Barcelona je po četvrti put u svojoj povijesti gostovala na kultnom Wembleyju i upisala četvrtu pobjedu. Protiv Tottenhama završilo je 4:2, a već u 92. sekundi Lionel Messi odličnom loptom pronašao je Jordija Albu, koji je iskoristio nepotrebno istrčavanje Huga Llorisa i povratnom loptom pronašao Coutinha, koji zabija za prednost Katalonaca. Bio je to najbrži gostujući gol Blaugrane u povijesti Lige prvaka. Lionel Messi odličnom loptom u 28. minuti pronašao je Luisa Suareza, koji ju je spustio prsima za Coutinha. Brazilčev prvi udarac bio je blokiran, no uspio je povratnom loptom pronaći Ivana Rakitića, koji je odličnim udarcem s 20 metara uz pomoć stative povisio prednost Katalonaca. Bio je to jubilarni, 600. gol Barcelone u povijesti europskih klupskih natjecanja.

U 93. sekundi nastavka Messi je pogodio stativu, a nakon identične akcije Argentinac je ponovno pogodio stativu u 51. minuti. Iskoristili su to Pijetlovi i minutu kasnije Kane nakon Lameline lopte smanjuje na 2:1. Ipak, Messi je nakon čudesnog dvostrukog proigravanja s Albom u 56. minuti uz pomoć stative zabio za 3:1, da bi još jedan Argentinac Eric Lamela, nakon skretanja lopte Lengleta smanjio na 3:2. U posljednjoj minuti utakmice Alba je ponovno pronašao Messija, koji izlazi sam pred Llorisa i postavlja konačnih 4:2. Rakitić je odigrao cijeli susret.

U drugoj utakmici ove skupine Inter je nakon preokreta pobijedio PSV 2:1. Nizozemci su poveli golom Rosarija nakon Lozanove lopte u 27. minuti, no Radja Nainggolan minutu prije odmora je izjednačio, da bi Vecino proigrao Icardija u 60. minuti, koji zaobilazi golmana i donosi pobjedu Nerazzurrima. Perišić i Brozović odigrali su cijeli susret.

Napoli je u skupini C pobijedio Liverpool s minimalnih 1:0. Jedini gol postigao je Lorenzo Insigne nakon prizemnog centaršuta Callejona u 90. minuti. Rog i Lovren nisu ulazili u igru.

U posljednjoj, D skupini, pogodak Marege donio je prevagu i tri boda Portu nad Galatasarayem.

Liga prvaka, drugo kolo:

Skupina A

Borussia Dortmund 3:0 Monaco (Larsen 51., Alcacer 72., Reus 90+2.)

Atletico Madrid 3:1 Club Brugge (Griezmann 28., 67., Koke 90+4. / 39. Groeneveld)

Skupina B

PSV Eindhoven 1:2 Internazionale Milano (Rosario 27. / 44. Nainggolan, 60. Icardi)

Tottenham Hotspur 2:4 Barcelona (Kane 52., Lamela 66. / 2. Coutinho, 28. Rakitić, 52., 90. Messi)