[VIDEO] LP: Messi eurogolom zabio stoti europski gol i donio Barceloni pobjedu s igračem manje!

Barcelona je na kišovitom Camp Nou ugostila Olympiacos u sklopu trećeg kola skupine D Lige prvaka i rutinirano pobijedila 3:1. Utakmicu je obilježio Lionel Messi, koji je došao do novog, veličanstvenog podviga, a Gerard Pique dobio je vrlo sumnjivi crveni karton.

Već u petoj minuti Paulinho je izveo korner, Umtiti glavom prebacio loptu, a Luis Suarez s pet metara pucao pored gola. I sam Paulinho u 17. minuti zapucao je prema gostujućem golu, no otišlo je daleko preko gola. Ipak, u 18. minuti Busquets je pronašao Deulofeua, koji je prizemno centrirao, a Botia zabio autogol za vodstvo Katalonaca. U 22. minuti Paulinho je povisio na 2:0, no Iniesta se ranije prilikom akcije nalazio u zaleđu pa je gol opravdano poništen.

U 24. minuti Paulinho je glavom zatresao gredu, a pet minuta kasnije Busquets je glavom nakon Messijevog centaršuta pucao preko gola. U 33. minuti Messi je proigrao Suareza, koji se našao sam ispred Prota, no bivši golman Anderlechta fenomenalnom reakcijom izbio je loptu u korner. Četiri minute kasnije Prato je obranio pokušaj Messija, a u 41. minuti Gerard Pique zabio je gol, prema viđenju suca Colluma rukom, pa mu je Škot pokazao crveni karton i Blaugrana je 50 minuta igrala s igračem manje. Piqueu je to bio prvi crveni karton u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju.

U nastavku Ernesto Valverde odlučio se uvesti Mascherana, a zbog te odluke ispaštao je Gerard Deulofeu. Igra se primirila, Barcelona je strpljivo gradila napade i čuvala loptu, a onda se ukazao Lionel Messi. Izborio je slobodni udarac, kojeg je dakako i sam izveo, briljantno, neobranjivo, za 2:0 u 61. minuti. Bio je to čudesnom Argentincu jubilarni, stoti gol u europskim natjecanjima te 50. u kalendarskoj godini, čime se ponovno istaknuo kao glavni favorit za osvajanje Zlatne lopte.

A svega tri minute kasnije Messi je u soloprodoru prošao kroz trojicu i povratnom loptom pronašao Lucasa Dignea, koji svojim drugim pogotkom zabija za 3:0. Ivan Rakitić u igru je ušao u 67. minuti.

Gosti su do počasnog pogotka ipak uspjeli doći u 89. minuti. Korner je izveo Fortounis, a Nikolaou glavom postavio konačnih 3:1.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Digne (64.) – Paulinho, Busquets (Gomes 80′), Iniesta (Rakitić 67′) – Deulofeu (Mascherano 46′), Suarez, Messi (61.)

Olympiacos (4-3-3)

Proto – Elabdellaoui, Botia, Nikolaou (18. – ag, 89.), Koutris – Gillet (Đurđević 55′), Romao, Zdjelar – Carcela-Gonzalez (Pardo 65′), Odjidja-Ofoe (Fortounis 72′), Andoutsos

U drugoj utakmici Juventus je s 2:1 pobijedio Sporting. Gosti su poveli autogolom Alex Sandra, nakon što je prvotno Buffon obranio pokušaj Martinsa, a Miralem Pjanić iz slobodnog udarca u 29. minuti izjednačio je rezultat. Pobjedu Stare dame potvrdio je Mario Mandžukić, koji je šest minuta prije kraja iskoristio centaršut Douglasa Coste i glavom zabio za pobjedu.