[VIDEO] LP: Neymar hat-trickom ušao u povijest, Schalke pobijedio Lokomotiv

Odigrane su dvije popodnevne utakmice.

Prve dvije današnje utakmice drugog kola grupne faze natjecanja Lige prvaka su iza nas.

Paris Saint-Germain ugostio je Crvenu Zvezdu i već u prvom dijelu riješio pitanje pobjednika, završilo je 6:1. Zvezdaši su se dobro držali do prvog prekida kada je Neymar iz slobodnog udarca u 20. minuti zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Brazilac je nakon dvostrukog proigravanja s Mbappeom povisio na 2:0, da bi Edinson Cavani u 37. minuti nakon lijepog soloprodora zabio za 3:0. Angel Di Maria nakon centaršuta Meuniera tri minute prije kraja prvog dijela zabio je za 4:0, kojima se otišlo na odmor.

Mbappe je u nastavku zabio za 5:0, prije nego je Marko Marin postigao počasni pogodak u 74. minuti. Ipak, Neymar je do svog hat-tricka došao golom iz slobodnog udarca devet minuta prije kraja postavivši konačnih 6:1. Bio je to njegov 30. gol u Ligi prvaka, kojime se izjednačio s Kakom po broju postignutih golova na vrhu ljestvice Brazilaca strijelaca u Ligi prvaka. Također, bio mu je to drugi gol iz slobodnog udarca u istoj utakmici, što se nije dogodilo od 2009. godine.

U jedinoj utakmici skupine D ovog popodneva Schalke je golom McKenniea u 88. minuti pobijedio Lokomotiv iz Moskve 1:0. Vedran Ćorluka nije zaigrao za Ruse.

Liga prvaka, drugo kolo:

Skupina C

Paris Saint-Germain 6:1 Crvena Zvezda (Neymar 20., 22., 81., Cavani 37., Di Maria 42., Mbappe 70. / 74. Marin)