[VIDEO] LP: Oršić donio možebitni krucijalni gol u gostima Dinamu

Modri se remijem vraćaju u Maksimir.

Zagrebački Dinamo izborio je play-off Lige prvaka nakon pobjeda protiv Hapoel Beer-Sheve i Astane, a momčad Nenada Bjelice gostovala je u Bernu u sklopu prve utakmice protiv švicarskog Young Boysa i remizirala 1:1.

Na Stade de Suisse s umjetnom travom Sulejmani kao da je u prvoj minuti nagovijestio ono što Modre čeka. Samo minutu kasnije Mbabu je iskoristio odličan prizemni centaršut Ngamaleua nakon lijepe kombinacije i zabio za 1:0. U sedmoj minuti i Sow je pucao visoko pored gola, a Hoarau je glavom u 16. minuti pucao zamalo preko gola.

Nastavile su se švicarske prijetnje pa je u 20. minuti Zagorac spasio Dinamovce, a nakon prvih pola sata Young Boys je uputio osam udaraca, naspram samo jednog, bezopasnog Stojanovića.

Probao je i Gojak u 36. minuti, no pucao je preko gola, da bi u 40. minuti Olmo napravio prekršaj, kojega Undiano Mallenco nije dosudio, a u nastavku akcije Oršić je izjednačio na 1:1 iz jedinog Dinamovog udarca u okvir gola.

U nastavku je Hoarau odlično pucao, no Zagorac je obranio njegov udarac iz 50. minute. Uslijedio je kratki nalet Modrih, no prvo je Hajrovićev udarac obranio von Ballmoos, zatim je Izet pogodio stativu, prije nego je von Ballmoos još jednom obranio pokušaj Oršića. Miralem Sulejmani u 71. minuti zamalo je pucao preko gola iz slobodnog udarca, a i Ngamaleu je bio blizu postizanja gola pet minuta kasnije.

Sanogo je glavom pogodio vanjski dio mreže u 77. minuti, dok je Hoarau glavom pucao pored gola deset minuta prije kraja. Isti igrač u 82. minuti pucao je preko gola, a Nsame je glavom pucao ravno u golmana u 83. minuti. Posljednju priliku imao je Nsame, no Zagorac je obranio i njegov udarac u sudačkoj nadoknadi i ostalo je 1:1.