[VIDEO] LP: Pivarić poražen od Ajaxa, Livaja s AEK-om pobijedio u Mađarskoj

Naša dva nogometaša imala su oprečne nastupe u Ligi prvaka.

Osim zagrebačkog Dinama, večeras su odigrane još dvije utakmice play-offa Lige prvaka, u kojima je Hrvatska imala dva nogometaša.

Josip Pivarić odigrao je cijeli susret na poziciji lijevog beka u 3:1 porazu svog Dynamo Kijeva od Ajaxa. Poveli su Nizozemci već u drugoj minuti kada je Dušan Tadić povratnom loptom pronašao van de Beeka, koji zabija za 1:0. Kedziora je nakon gužve iz kornera u 16. minuti uspio izjednačiti, no Hakim Ziyech u 35. minuti je odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora vratio vodstvo Ajaxu. Konačnih 3:1 postavio je Tadić nakon centaršuta Argentinca Tagliafica dvije minute prije kraja prvog dijela.

Marko Livaja je igrao do 86. minute u vrhu napada grčkog AEK-a, koji je od 23. minute nakon crvenog kartona Husztija imao igrača više, što je iskoristio i upisao 2:1 pobjedu. Iako je domaći golman obranio udarac Bakasetasa, Klonaridis je došao do odbijene lopte i zabio za vodstvo AEK-a u 34. minuti, da bi Bakasetas nakon Mantalosovog proigravanja povisio na 2:0.

Zanimljivo, Grci su također dobili crveni karton i to upravo Bakasetas u 53. minuti pa su do kraja utakmice momčadi igrale s desetoricom, što je Videoton iskoristio i preko Srbijanca Danka Lazovića došao do počasnog pogotka.

Liga prvaka, play-off, prvi susreti:

Ajax (NIZ) 3:1 Dynamo Kyiv (UKR) (van de Beek 2., Ziyech 35., Tadić 43. / 16. Kedziora)

Videoton (MAĐ) 1:2 AEK Atena (Lazović 68. / 34. Klonaridis, 49. Bakasetas)