[VIDEO] LP: Pongračić remizirao protiv Crvene Zvezde, PSV u trileru srušio BATE

Odigrane su prve utakmice.

Odigrane su prve tri utakmice posljednjeg, četvrtog pretkola Lige prvaka, a vidjeli smo nastup i jednog hrvatskog nogometaša.

Radi se o Marinu Pongračiću, koji je sa svojim Salzburgom gostovao na Stadionu Rajka Mitića kod Crvene Zvezde. Marin je odigrao cijeli susret, koji je završio s miroljubivih 0:0.

BATE Borisov je u Bjelorusiji ugostio nizozemski PSV, a u Eindhoven putuje s minimalnim, 3:2 porazom. Poveli su domaćini preko Tuominena, koji je već u devetoj minuti iskoristio prizemni centaršut Filipovića i zabio za 1:0. Ipak, deset minuta prije odmora Pereiro je iz kaznenog udarca izjednači, da bi Hirving Lozano odličnim udarcem s 20 metara nakon upošljavanja Luuk de Jonga donio preokret Nizozemcima. Bivši nogometaš Barcelone Hleb u 88. minuti je poluvolejom izjednačio, no tek što se krenulo sa centra Tasende je centrirao, a Malen glavom donio pobjedu Nizozemcima.

Filip Krovinović zbog ozljede koljena propustio je utakmicu svoje Benfice, koja je u derbiju dana remizirala s PAOK-om. Jedini gol za Portugalce postigao je Pizzi i to iz kaznenog udarca u 45. minuti, no u 76. minuti nakon gužve iz slobodnog udarca Warda se najbolje snašao i donio bitan gol u gostima Grcima.

Liga prvaka, četvrto pretkolo, prvi susreti:

BATE Borisov (BLR) 2:3 PSV Eindhoven (NIZ) (Tuominen 9., Hleb 88. / 35. – 11m Pereiro, 61. Lozano, 89. Malen)

Benfica (POR) 1:1 PAOK (GRČ) (Pizzi 45. – 11m / 76. Warda)

Crvena Zvezda (SRB) 0:0 Salzburg (AUT)