[VIDEO] LP: Pongračićev Salzburg deklasirao Shkendiju, veliki preokret PAOK-a protiv Spartaka

Zaključene su prve utakmice.

Prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka zaključene su današnjim utakmicama, a u najelitnijem klupskom europskom natjecanju samo dva Hrvata nastupala su u današnje tri utakmice.

Marin Pongračić je odigrao cijeli susret u velikoj, 3:0 pobjedi Salzburga nad makedonskom Shkendijom. Igrač utakmice bio je Dabbur, koji je postigao dva gola, dok je konačni rezultat iz kaznenog udarca postavio Samassekou. Junuzović je sedam minuta prije kraja zaradio i crveni karton pa su Austrijanci do kraja igrali s igračem manje.

Marko Livaja iz igre je izašao u 77. minuti u remiju AEK-a iz Atene u gostima kod škotskog Celtica. Poveli su Škoti preko McGregora, no do kraja prvog dijela Klonaridis je izjednačio. Galanopoulos je u 57. minuti zaradio drugi žuti karton, no bivši prvak Europe nije uspio iskoristiti nadmoć igrača više.

Vrijedi spomenuti i da je u prvoj utakmici dana ruski Spartak vodio protiv PAOK-a 2:0 pogotcima Popova i Promesa te da su Grci uspjeli preokrenuti i pobijediti golovima Prijovića, Limniosa i Pelkasa.

Liga prvaka, treće pretkolo, prvi susreti:

PAOK (GRČ) 3:2 Spartak Moskva (RUS) (Prijović 29., Limnios 37., Pelkas 44. / 7. Popov, 17. Promes)

Salzburg (AUT) 3:0 Shkendija (MAK) (Dabbur 16. – 11m, 45+3., Samassekou 81. – 11m)

Celtic (ŠKO) 1:1 AEK Atena (McGregor 17. / 44. Klonaridis)