[VIDEO] LP: Rakitićeva asistencija u pobjedi Barce, Borussia deklasirala Atletico, PSG se spašavao poraza

Odigrane su i večernje utakmice.

Večernjih šest susreta trećeg kola Lige prvaka je iza nas i time smo kompletirali točno polovicu grupne faze natjecanja za ovu sezonu.

U skupini A Borussia Dortmund ugostila je madridski Atletico i pobijedila 3:0. U 38. minuti Hakimi je uposlio Axela Witsela, koji odličnim udarcem u suprotni kut zabija za prednost, da bi nakon nove Hakimijeve asistencije Guerreiro povisio na 2:0. Konačnih 4:0 postavili su Sancho nakon treće asistencije Hakimija i Guerreiro u posljednjih sedam minuta. Nikola Kalinić nije ulazio u igru.

Barcelona je na Camp Nou bez Lionela Messija, Samuela Umtitija i Thomasa Vermaelena ugostila Inter i pobijedila ga 2:0. Upravo Messijeva zamjena, Rafinha Alcantara, nakon dvostrukog proigravanja s Luisom Suarezom poluvolejom je doveo Katalonce do prednosti, da bi nakon Rakitićeve asistencije Jordi Alba plasiranim udarcem postavio konačnih 2:0.

Liverpool je u skupini C sa 4:0 pobijedio Crvenu Zvezdu. U 20. minuti Robertson je s lijeve strane prizemno centrirao, a Roberto Firmino zabio za vodstvo, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela Xherdan Shaqiri pronašao Salaha, koji povisuje na 2:0. U nastavku su Salah i Mane s dva kaznena udarca dokrajčili naše susjede. Dejan Lovren nije igrao.

U drugoj utakmici ove skupine Paris Saint-Germain ugostio je Napoli na Parku Prinčeva i remizirao 2:2. Edinson Cavani pogriješio je u napadu, što je iskoristio Jose Maria Callejon i uposlio Lorenza Insignea, a on lobom zabio za vodstvo. Autogolom Ruija Parižani su izjednačili, da bi Dries Mertens u 77. minuti donio novo vodstvo Napolitancima. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Angel Di Maria donio je bod PSG-u. Marko Rog igrao je od 88. minute.

U skupini D također smo vidjeli dvije utakmice. Lokomotiv Moskva je s 3:1 izgubio od Porta. Već u desetoj minuti Fernandes nije iskoristio kazneni udarac za Ruse, što su kaznili Marega s bijele točke i Herrera te zabili za 2:0. Miranchuk je sedam minuta prije kraja prvog dijela uspio smanjiti, no Corona je u drugoj minuti nastavka osigurao pobjedu Portugalcima. Galatasaray i Schalke remizirali su bez pogodaka, 0:0.

Liga prvaka, treće kolo:

Skupina A

Borussia Dortmund 4:0 Atletico Madrid (Witsel 38., Guerreiro 73., 89., Sancho 83.)

Skupina B

Barcelona 2:0 Internazionale Milano (Rafinha 32., Alba 83.)

Skupina C

Liverpool 4:0 Crvena Zvezda (Firmino 20., Salah 45., 51. – 11m, Mane 80.)

Paris Saint-Germain 2:2 Napoli (Rui 61. – ag, Di Maria 90+3. / 29. Insigne, 77. Mertens)

Skupina D

Galatasaray 0:0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Lokomotiv Moskva 1:3 Porto (Miranchuk 38. / 26. – 11m Marega, 35. Herrera, 47. Corona)