[VIDEO] LP: Real s igračem više i s(p)retnim golom Casemira srušio PSG

Kraljevi su izborili četvrtinu finala.

Na Parku Prinčeva u uzvratnoj utakmici osmine finala najjačeg klupskog natjecanja na svijetu sastali su se Paris Saint-Germain i Real Madrid. Kraljevi su u Pariz došli s prednošću od 3:1, a Parižani su imali velikih problema zbog izostanaka Ben Arfe i Neymara. To se pokazalo ključnim i Real je upisao pobjedu od 2:1.

Nakon nekoliko blokiranih pokušaja Reala, u 18. minuti vidjeli smo prvu priliku Kraljeva. Nakon kornera do lopte je došao Sergio Ramos, no Areola je upisao veliku obranu. Utakmica je bila poprilično nezanimljiva i jako čvrsta, a na iduću veliku priliku trebali smo čekati do 38. minute kada se Karim Benzema našao sam ispred Areole, no pariški golman izbio je loptu u korner. Parižani su u posljednjih šest minuta prvog dijela napravili veliki pritisak, no Navas je prvo obranio udarac Di Marije iz 41. minute, a zatim i Mbappea iz 43. minute te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Motta udarcem visoko preko gola u 50. minuti, a u idućem napadu Ronaldo je glavom pucao pored gola. Ipak, u 51. minuti Portugalac je iskoristio Rabiotovu pogrešku, nakon koje je Vazquez centrirao, a Ronaldo zabio za vodstvo Reala. U 66. minuti njemački sudac Felix Brych isključio je Verrattija zbog opravdanog protestiranja nakon što je Talijana srušio Vazquez.

No, to nije pokolebalo Parižane, koji za poraz u europskom natjecanju na domaćem terenu ne znaju od 2006. godine. Di Maria i Mbappe nakon kornera su napravili dvostruko proigravanje, Argentinac je centrirao, Silva glavom prenio loptu do Pastorea, a lopta se od Casemira odbila na koljeno Cavanija, koji izjednačuje.

No, deset minuta prije kraja Ronaldov centaršut Rabiot je izbio do Casemira, koji je pucao, a Marquinhos skrenuo loptu u vlastitu mrežu za pobjedu Kraljeva. Mateo Kovačić igrao je do 71. minute.