[VIDEO] LP: Roma šokirala Barcelonu i uz sudački poguranac izborila polufinale

Rimljani su napravili najveću senzaciju ovogodišnje Lige prvaka.

Roma i Barcelona su u Rimu odigrali uzvratnu utakmicu četvrtine finala Lige prvaka. Momčad Ernesto Valverdea na Stadio Olimpico došla je s ogromnom prednošću od 4:1, ali i bez Dignea. S druge strane, Di Francesco nije mogao računati na Karsdorpa i Perottija, a zanimljivo je spomenuti kako Roma ove sezone nije primila nijedan gol u Ligi prvaka na domaćem terenu. Tako je bilo i večeras, a pobjedom od 3:0 Roma je izborila polufinale.

Već u četvrtoj minuti Roberto je imao polupriliku, no Alisson je upisao svoju prvu obranu. Dvije minute kasnije iz prve prave prilike lopta je nakon centaršuta De Rossija došla do Edina Džeke, koji dovodi Rimljane u vodstvo. U desetoj minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a četiri minute kasnije Kolarov je izveo korner, a Schick glavom pucao preko gola.

Pokušao je tada i Nainggolan, no pucao je pored gola, kao i Džeko u 25. minuti.

U 29. minuti Fazio je centrirao, a Schick ostao neometan, no glavom pucao pored gola. Džeko je glavom osam minuta kasnije pucao pod gredu, no Ter Stegen je upisao veliku obranu, a Messijev slobodni udarac iz 41. minute otišao je preko gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Rome. Vučica je furiozno ušla u susret i u prvom dijelu nije dozvolila Kataloncima njihovu prepoznatljivu igru.

Nastavak je u 57. minuti otvorio Edin Džeko, koji je izborio sumnjivi kazneni udarac nakon povlačenja Piquea, a De Rossi ga je pretvorio u pogodak za 2:0. Pogotku je prethodio prekršaj Fazija nad Iniestom, zbog kojeg bi Fazio dobio drugi žuti i isključujući crveni karton, no sudac Turpin nije primijetio prekršaj te time uvelike pomogao domaćinu. U 66. minuti Strootman je pucao visoko preko gola, a dvije minute kasnije Ter Stegen je obranio pokušaj Nainggolanovog poluvoleja.

Lionel Messi konačno je dobio malo više prostora u 74. minuti, no Alisson je upisao novu obranu, a 11 minuta prije kraja Ter Stegen je obranio El Shaarawyjev pokušaj s tri metra. U 81. minuti iz igre je izašao Andres Iniesta, što kao da je dalo dodatni motiv Rimljanima, koji su osam minuta prije kraja poveli 3:0 pogotkom Manolasa glavom nakon kornera Undera.

Valverde je pet minuta prije kraja uveo Dembelea i Alcacera, a Francuz je u drugoj minuti sudačke nadoknade pucao preko gola te je ostalo 3:0. Neprimjetni Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.