[VIDEO] LP: Ronaldo plakao kao kišna godina nakon crvenog kartona, Modrić asistent, Lyon šokirao City

Odigrane su večernje utakmice.

Odigrane su preostale utakmice prvog kola Lige prvaka u kojima smo vidjeli pregršt zanimljivih rezultata i poteza.

U skupini E igrala se jedna utakmica u kojoj je minhenski Bayern s 2:0 pobijedio Benficu na Luzu. Već u desetoj minuti David Alaba je s lijeve strane prizemno centrirao, a Robert Lewandowski zabio za prednost, da bi Renato Sanches u 54. minuti nakon Jamesove lopte postavio konačnih 2:0.

I u skupini F vidjeli smo jednu utakmicu, a ujedno i veliko iznenađenje. Lyon je na Etihadu s 2:1 pobijedio Manchester City, a do prvog pogotka došao je u 26. minuti. Nabil Fekir prizemno je centrirao, a Cornet zabio za prednost, da bi Memphis Depay dvije minute prije odmora dodao do Fekira, koji s ruba kaznenog prostora potvrđuje pobjedu. Bernardo Silva u 67. minuti samo je uspio smanjiti rezultat.

Madridski Real u skupini G pobijedio je Romu 3:0. Isco je iz slobodnog udarca u 45. minuti doveo Kraljeve u vodstvo, da bi u 58. minuti Modrić asistirao Baleu, a on odličnim pogotkom povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Mariano u sudačkoj nadoknadi. Drugu utakmicu ove skupine igrali su Viktoria Plzen i CSKA Moskva, a završilo je 2:2. Igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Krmenčik, dok su za goste Chalov Nikola Vlašić uspjeli izjednačiti. Bivši nogometaš Hajduka u 95. minuti zabio je gol iz kaznenog udarca.

Pravu dramu gledali smo u Valenciji gdje je Cristiano Ronaldo već u 29. minuti zaradio zasluženi crveni karton, nakon čega se rasplakao kao kišna godina. Da stvar po njega, ali ne i klub bude gora, nakon toga Stara dama je dobila dva kaznena udarca, Ronaldova omiljena pokušaja postizanja pogotka te je dobila 2:0 dvama pogotcima Miralema Pjanića. Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret.

Za kraj je Dinamov krvnik Young Boys poražen od Manchester Uniteda s uvjerljivih 3:0. Golijadu je načeo Paul Pogba odmjerenim udarcem iz 35. minute, prije nego je minutu prije odmora povisio na 2:0 iz kaznenog udarca. Konačan rezultat postavio je Martial na Pogbinu asistenciju u 66. minuti.

Liga prvaka, prvo kolo:

Skupina E

Benfica 0:2 Bayern Munchen (10. Lewandowski, 54. Sanches)

Skupina F

Manchester City 1:2 Olympique Lyonnais (B. Silva 67. / 26. Cornet, 43. Fekir)

Skupina G

Viktoria Plzen 2:2 CSKA Moskva (Krmenčik 29., 41. / 49. Chalov, 90+5. – 11m Vlašić)

Real Madrid 3:0 Roma (Isco 45., Bale 58., Mariano 90+2.)