[VIDEO] LP: Ronaldo srušio Borussiju Dortmund, Modrić asistirao, Tottenham razbio APOEL

Real Madrid u Dortmundu je gostovao kod Borussije u sklopu drugog kola skupine H Lige prvaka i pobijedio 3:1.

Do prve prilike došli su gosti, no Carvajalov pokušaj obranio je Burki, a u 14. minuti Philipp je ubacio loptu u peterac, a Ramos u posljednji trenutak izbio loptu i spasio svoja vrata. Četiri minute kasnije Carvajal je uposlio Balea, koji plasiranim udarcem ispod same grede zabija za vodstvo Kraljeva.

Mogao je Velšanin i povisiti rezultat u 24. minuti, no pucao je ravno u Burkija. Konačno smo vidjeli nešto od Nijemaca u 36. minuti, no Sahinov udarac otišao je preko gola. Posljednje prilike u prvom dijelu ipak je imao branitelj naslova. Prvo je Ronaldo pucao pored gola, a zatim i Ramos i na predah se otišlo s minimalnim vodstvom Reala.

U nastavku iz prve prave prilike u 50. minuti Bale je prizemno centrirao, a Ronaldo u svom 150. nastupu u najelitnijem klupskom natjecanju povisio na 2:0.

No, nije dugo trajalo slavlje Reala. Samo četiri minute kasnije Castro je centrirao, a Pierre-Emerick Aubameyang smanjio na 2:1. Mogao je Yarmolenko izjednačiti u 60. minuti, no Navas je upisao veliku obranu, da bi Gabonac ponovno imao šansu, no pucao je pored gola.

Isco je uputio svoj prvi udarac tek u 71. minuti, no bio je neprecizan, baš kao i u 75. minuti te ga je Zidane odlučio zamijeniti. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 79. minuti, kada Ronaldo nakon Modrićeve asistencije postavlja konačnih 3:1. Modrić je igrao do 91. minute, a Kovačić nije ulazio u igru.

Borussia Dortmund (4-3-3)

Burki – Piszczek, Sokratis, Toprak, Toljan (Dahoud 60′) – Castro, Sahin (Weigl 60′), Gotze (Pulišić 76′) – Yarmolenko, Aubameyang (54.), Philipp

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Nacho – Modrić (Ceballos 90+1′), Casemiro, Kroos – Isco (Asensio 76′), Ronaldo (50., 79.), Bale (18.) (Vazquez 86′)

U drugoj utakmici, u sjeni ovog derbija, Tottenham je u Nikoziji s 3:0 pobijedio APOEL, a junak Pijetlova bio je Harry Kane, koji je postigao hat-trick. Spursi su do očekivanog vodstva stigli u 39. minuti kada je Kane pokupio odlično dodavanje Alderweirelda i zabio za vodstvo. Isti igrač u 62. minuti iskoristio je povratnu loptu Sissoka i povisio na 2:0, a samo pet minuta kasnije Kane je glavom nakon Trippierovog centaršuta postavio konačnih 3:0.