[VIDEO] LP: Salah s dva gola i dvije asistencije uništio Romu, Redsi zabili i iz zaleđa

Liverpool je gotovo osigurao finale.

Liverpool i Roma na Anfieldu su odigrali svoju prvu utakmicu polufinala najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka. Jurgen Klopp odlučio se na teren poslati identičnu momčad kao i u prvoj utakmici četvrtine finala protiv Manchester Cityja (3:0), a Roma je, kao i u uzvratu protiv Barcelone, zaigrala s tri stopera. Ispalo je da je Klopp pogodio s taktikom, s obzirom da je Liverpool deklasirao Romu sa čak 5:2.

Već u prvoj minuti Kevin Strootman pucao je ravno u Kariusa, a na drugoj strani Alisson je obranio pokušaj Salaha. U petoj minuti, iako se nalazio u zaleđu, Roberto Firmino je pucao zamalo pored gola, a Oxlade-Chamberlainov udarac iz osme minute zaustavio je Alisson. Napadi su sijevali s obje strane pa je tako u osmoj minuti Nainggolan iz slobodnog udarca pucao pored gola, a u 18. minuti Oxlade-Chamberlain se ozlijedio pa ga je morao zamijeniti Wijnaldum.

Tada je počela padati i kiša u Liverpoolu, a u 20. minuti to je mogao iskoristiti Aleksandar Kolarov, no pogodio je gredu nakon katastrofalne intervencije Kariusa. U 28. minuti nevjerojatnu priliku imao je Sadio Mane, koji se našao sam pred brazilskim golmanom, no pucao je visoko preko gola. Senegalac je svega minutu kasnije ponovno imao lijepu priliku, no s desetak metara pogodio je 20 red tribina. Redsi su nastavili s pritiskom i samo nekoliko sekundi kasnije Salahov udarac krajnjim naporom obranio je Alisson, da bi u 34. minuti Maneov pogodak opravdano zbog zaleđa bio poništen.

Međutim, dvije minute kasnije Firmino je proigrao Salaha, koji uz pomoć grede zabija za 1:0. Izgleda da je u početku akcije Wijnaldum srušio Edina Džeku, no Felix Brych nije se oglasio.

U 38. minuti Dejan Lovren imao je ogromnu priliku povisiti rezultat na 2:0, no glavom je nakon kornera pogodio gredu, a Alisson je obranio udarac Wijnalduma iz 40. minute. U posljednjoj sekundi regularnog dijela Firmino je ponovno pronašao Salaha, koji lobuje istrčalog Alissona i povisuje na 2:0.

Iz prve prave prilike u nastavku Redsi su povisili na 3:0. Salah je prizemnom loptom pronašao Manea, koji zabija za 3:0. Doduše, prilikom dobivanja lopte Egipćanin se nalazio u evidentnom zaleđu, kojeg njemački suci nisu vidjeli.

U 62. minuti već je 4:0. Firmino je iskoristio još jednu asistenciju Salaha i zabio za 4:0.

Svega šest minuta kasnije nakon kornera Milnera Firmino je glavom svojim drugim golom povisio na 5:0 i sasvim sigurno odveo Redse u finale. Nakon dugo vremena Vučica je imala priliku, no Schickov udarac obranio je Karius.

Uspjela je i Roma postići gol u 81. minuti. Nainggolan je prekrasnom loptom pronašao Edina Džeku, koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku Dejana Lovrena i zabio za 5:1.

No, ni tu nije bilo kraja pogotcima. Nainggolan je u 84. minuti pogodio Milnera u ruku i Brych je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Diego Perotti i postavio konačnih 5:2. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.