[VIDEO] LP: Salah u suzama napustio teren, eurogol Balea donio treći uzastopni naslov Realu!

Kraljevi su ispisali povijest.

Na NSC Olimpiyskiy Stadium u ukrajinskom Kijevu odigrano je veliko, 26. po redu, finale najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka. Treći uzastopni put u finalu je igrao madridski Real i to protiv Liverpoola, momčadi koja nije u finalu bila od daleke 2007. godine. Teže od očekivanog, Real je upisao 3:1 pobjedu uz katastrofalne greške protivničkog golmana i po treći put zaredom osvojio naslov.

Prije finala Dua Lipa i 2Cellos imali su svoj uvodni nastup, da bi Redsi bolje otvorili samu utakmicu, sa 61 posto posjeda lopte u prvih deset minuta. U 11. minuti vidjeli smo i prvi udarac, no Marcelo je pucao pored gola, da bi Ronaldo pet minuta kasnije pomalo sebično iz teške pozicije pucao visoko preko gola.

Do prve velike Liverpoolove prilike trebali smo pričekati na 24. minuti. Milner je centrirao, Firminov udarac bio blokiran, a Alexander-Arnoldov udarac obranio je Navas. Nakon strašnog prekršaja Sergija Ramosa nad Mohamedom Salahom Egipćanin je u 31. minuti u suzama morao napustiti susret, dok se kapetan Kraljevskog kluba smijao s pomoćnim sucem.

Ramos the dirty prick! from r/LiverpoolFC

No, na suprotnoj strani također smo vidjeli ozljedu. Dani Carvajal nakon jednog neuspješnog pokušaja proigravanja petom srušio se na travnjak, a usporena snimka pokazala je kako ga je Robertson udario u gležanj. I on je ubrzo morao napustiti susret, a dvije minute prije kraja prvog dijela Ronaldo je glavom pucao, Karius obranio, a na odbijenoj lopti našao se Benzema, čiji je gol opravdano zbog zaleđa poništen pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Bio je to prvi put još od daleke 1975. godine da su dva igrača morali napustiti teren zbog ozljede u finalu Lige prvaka u prvom poluvremenu. U 48. minuti nakon pogreške Alexander-Arnolda Isco pogađa gredu, da bi tri minute kasnije Karius neobjašnjivom pogreškom bacio loptu rukom za Benzemu, koji dovodi Real u vodstvo. Bio je to prvi gol jednog Francuza u finalu Lige prvaka još od Zidanea.

Međutim, samo četiri minute kasnije nakon kornera Lovren je proigrao Manea, koji klizećim startom izjednačuje na 1:1. U 60. minuti Karius se donekle iskupio za katastrofalnu pogrešku kod gola obranom Iscovog udarca, da bi ga Zizou odlučio zamijeniti u sljedećoj minuti i u igru konačno uvesti Garetha Balea.

I Velšanin je opravdao svoj ulazak već u 64. minuti. Marcelo je centrirao, a Gareth čudesnim škaricama donio novo vodstvo Realu, čime je postigao pogodak svega dvije minute i osam sekundi nakon ulaska u igru. No, ni tada se Redsi nisu predavali, ali u 70. minuti Mane je pogodio stativu.

Osam minuta prije kraja Bale fenomenalnom vanjskom loptom pronalazi Benzemu, kojem Karius brani stopostotnu priliku, no u 84. minuti Bale odličnim udarcem s preko 25 metara puca, a Kariusu lopta kroz ruke prolazi i ulazi u mrežu za konačnih 3:1. Modrić i Lovren odigrali su cijeli susret, a Kovačić nije ulazio u igru.