[VIDEO] LP Skupina B: PSG i Bayern bez problema deklasirali protivnike

Skupina B Lige prvaka ponudila nam je dva ogleda izrazitih favorita protiv outsidera skupine. Na Celtic Parku Celtic našeg Joze Šimunovića poražen je od zvjezdane momčadi Paris Saint-Germaina 5:0.

Celtic je zaprijetio prvi, Ntcham je iz daljine pucao pored gola. Cavani je zabio gol u 16. minuti, koji je zbog zaleđa opravdano poništen. Ipak, tri minute kasnije Neymar je primio loptu od Rabiota i ispod same grede zabio za vodstvo Parižana. U 34. minuti Brazilac je glavom uposlio Mbappea, koji povisuje na 2:0, da bi Cavani pet minuta prije kraja prvog dijela iz kaznenog udarca zabio za 3:0.

Do kraja utakmice još se dva puta tresla mreža domaćina. Prvo je u 83. minuti Lustig postigao autogol, da bi samo dvije minute kasnije Kurzawa centrirao, a Edinson Cavani svojim drugim golom postavio konačnih 5:0. Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret.

Celtic (4-2-3-1)

Gordon – Ralston, Lustig (83. – ag), Šimunović, Tierney – Brown, Ntcham – Roberts (Forrest 78′), Armstrong (Rogić 46′), Sinclair – Griffiths (Edouard 69′)

Paris Saint-Germain (4-3-3)

Areola – Alves, Marquinhos, Silva, Kurzawa – Verratti, Motta, Rabiot (Draxler 61′) – Mbappe (34.) (Lo Celso 84′), Cavani (40. – 11m, 85.), Neymar (19.)

Bayern Munchen nije imao problema u drugom susretu te skupine i na Allianz Areni s 3:0 deklasirao je Anderlecht. Već u 11. minuti Sven Kums napravio je oštar prekršaj za izravni crveni karton, kojeg mu je pokazao Paolo Tagliavento. Također, Talijan je pokazao na bijelu točku, a Robert Lewandowski zabio za prednost Bavaraca. Dugo su domaći probijali Belgijance i naposljetku u 65. minuti Joshua Kimmich je prizemno centrirao, a Thiago Alcantara povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Kimmich nakon fenomenalnog proigravanja Jerome Boatenga u 90. minuti.

Liga prvaka, skupina B, prvo kolo:

Celtic 0:5 Paris Saint-Germain (19. Neymar, 34. Mbappe, 40. – 11m, 85. Cavani, 83. – ag Lustig)

Bayern Munchen 3:0 Anderlecht (Lewandowski 12., Thiago 65., Kimmich 90.)