[VIDEO] LP Skupina E: Sevilla se s Anfielda vraća s bodom, Maribor remizirao sa Spartakom

Najveći derbi današnjeg dana grupne faze natjecanja najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka, igrao se na kultnom Anfieldu, gdje je Liverpool ugostio Sevillu. U reprizi finala Europske lige iz 2016. godine susret je završio neodlučenih 2:2.

Emre Can zapucao je već u prvoj minuti, no lagana je to bila zadaća za Sergija Rica. U petoj minuti Sergio Escudero prizemno je centrirao, a Dejan Lovren promašio loptu i dozvolio Ben Yedderu da zabije za vodstvo gostiju.

U desetoj minuti Sane je pucao, a Rico obranio njegov pokušaj, no u 21. minuti ništa nije mogao. Moreno i Henderson napravili su dvostruko proigravanje, a Morenov prizemni centaršut Firmino je pretvorio u pogodak za izjednačenje. Dvije minute kasnije Can se našao sam ispred Rica, no pucao je pored gola.

U 37. minuti Salah je prekršajem uzeo loptu N’Zonziju, no Nizozemac Makkelie nije dosudio čisti prekršaj, a u nastavku akcije Salah je pogodio Kjaera, koji je autogolom donio prednost Redsima. Mogao je Liverpool i povećati vodstvo prije odmora, no Firmino je iz kaznenog udarca pogodio stativu i na odmor se otišlo s 2:1.

Nastavak je Liverpool otvorio s dva udarca izvan okvira Manea i Hendersona, prije nego je Wijnaldumov udarac obranio Rico. A onda, u 72. minuti Muriel je pronašao Angela Correu, a Argentinac prevario Kariusa i izjednačio. Do kraja susreta mogao je Muriel i donijeti pobjedu Liverpoolu, no pucao je pored gola i ostalo je 2:2. Gomez je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zaradio crveni karton te su domaćini zadnje sekunde igrali s igračem manje. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.

Liverpool (4-3-3)

Karius – Gomez, Matip, Lovren, Moreno – Can (Coutinho 76′), Henderson, Wijnaldum – Salah (37.) (Oxlade-Chamberlain 89′), Firmino (21.), Mane (Sturridge 83′)

Sevilla (4-3-3)

Rico – Mercado, Parejo, Kjaer, Escudero – N’Zonzi, Banega, Pizarro (Sarabia 45+1′) – Navas (Corchia 83′), Ben Yedder (5.) (Muriel 69′), Correa (72.)

U sjeni ovog susreta Maribor je sa Spartak Moskvom remizirao 1:1. Ruse je u vodstvo doveo Samedov sjajnim udarcem ispod same grede u 59. minuti, no pet minuta prije kraja Kramarić je dodao do Bohara, koji je donio bod Slovencima. Obradović je cijeli susret proveo na klupi.