[VIDEO] LP, Skupina E: Maribor u posljednjim trenutcima uzeo bod Spartaku

Veliku dramu gledali smo u Moskvi.

U susretu dvije momčadi s dna ljestvice, Spartak Moskva i Maribor odigrali su susret petog kola skupine E Lige prvaka. Slovenci nisu mogli računati na Rajčevića, Srnu i Zahovića, dok su kod Rusa ozlijeđeni bili Ananidze, Tigiev i Timofeev, a Dzhikiya je susret propustio zbog akumuliranih žutih kartona. U konačnici, susret je završio neodlučenih 1:1, što znači da su Rusi izborili minimalno šesnaestinu finala Europske lige.

Rusi su imali blagu terensku inicijativu tijekom prvog dijela, no nismo vidjeli ozbiljnijih prilika. Mario Pašalić uputio je prvi udarac u četvrtoj minuti, no pucao je preko gola. Na drugoj strani Brazilac Tavares u 17. minuti je pucao ravno u Selikhova, a naš Pašalić ponovno se u prilici našao u 23. minuti, ali je opet pucao preko gola. Do odmora Ze Luis s jedne i Bohar s druge strane nisu pogađali okvir gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 0:0.

U nastavku smo vidjeli najbolju gostujuću priliku na utakmici kada je Marko Suler s nekoliko metara pogodio stativu. Moskovljani su do udarca došli u 68. minuti, no Promes je pucao daleko pored gola. Konačno, osam minuta prije kraja nakon velike pomutnje u gostujućem šesnaestercu, najbolje se snašao Brazilac Ze Luis i klizećim startom uspio ugurati loptu u mrežu za vodstvo i privremeni skok na drugo mjesto.

Međutim, u drugoj minuti sudačke nadoknade Tavares je prizemno centrirao, a Mešanović, koji je u igru ušao u 83. minuti, zabio za izjednačenje i donio bod Slovencima. Iako je bio jedan od najboljih pojedinaca u prvom dijelu, Pašalića je u 53. minuti zamijenio Denis Glushakov. Matko Obradović cijeli susret odgledao je na klupi za pričuve gostiju.