[VIDEO] LP Skupina F: City deklasirao Feyenoord, Šahtar iznenađujuće slavio nad Napolijem

Prvo kolo skupine F Lige prvaka ponudilo nam je ogled Feyenoorda i Manchester Cityja. Momčad Josepa Guardiole opravdala je ulogu favorita i u Rotterdamu je slavila s uvjerljivih 4:0.

Već iz prve prilike John Stones je u drugoj minuti iskoristio centaršut Davida Silve i zabio za prednost Građana. U desetoj minuti već je 2:0. Kyle Walker uputio je prizemni centaršut, a Sergio Aguero povisio na 2:0. U 25. minuti nakon puno odbijanja lopta je došla do Gabriel Jesusa, koji je povisio na 3:0. U 63. minuti do svog drugog gola došao je Stones. Nakon kombinacije iz kornera De Bruyne je centrirao, a Stones glavom zabio za konačnih 4:0.

Feyenoord (4-3-3)

Jones – St Juste, Botteghin, van der Heijden, Nelom – Amrabat (Larsson 78′), El Ahmadi, Vilhena – Berghuis (Toornstra 46′), Kramer (Vente 71′), Boetius

Manchester City (3-5-2)

Ederson – Stones (2., 63.), Fernandinho (Sane 72′), Otamendi – Walker, B. Silva, D. Silva (Delph 67′), De Bruyne, Mendy – Gabriel Jesus (25.), Aguero (10.) (Sterling 60′)

Druga utakmica iste skupine ponudila nam je ogled dvojice Hrvata. Darijo Srna kapetanski je odradio cijeli susret u Šahtarovoj pobjedi protiv Napolija od 2:1, za kojeg je Marko Rog ostao na klupi. Upravo je Srna započeo akciju u 15. minuti upošljavanjem Ferreyre, koji je petom proigrao Taisona, a on doveo Rudare u vodstvo. U 58. minuti Taras Stepanenko je centrirao, a Ferreyra iskoristio loše istrčavanje Reine i zabio za 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Arkadiusz Milik iz kaznenog udarca u 72. minuti.