[Video] LP, Skupina G: Bešiktaš remijem osigurao knock-out fazu Lige prvaka!

Ovim remijem Bešiktaš je došao do 11. boda u skupini G i osigurao plasman u knock-out fazu Lige prvaka prije zadnjeg kola.

U ranijem terminu (18:00) turski prvak Bešiktaš ugostio je u Istanbulu na Vodafone Parku Porto u sklopu 5. kola skupine G Lige prvaka i pritom odigrao neriješeno (1:1).

Gosti iz Portugala prvi su došli do vodstva. U 29. minuti, nakon odlične timske akcije, prizemnu loptu u šestnaesterac domaćina ubacio je Pereira Ricardo, a preciznim udarcem Felipe donosi prednost Portu.

U 41. minuti Bešiktaš dolazi do izjednačenja. Cenk Tosun iskorištava nepažnju u obrani Porta, probija se do kaznenog prostora gdje nesebično asistira za natrčalog Andersona Taliscu koji iz blizine pogađa za 1:1.

U 58. minuti domaćin je mogao do preokreta, ali udarac Ryana Babela unutar šestnaesterca odsjeo je na gredi.

Od 20:45 drugu utakmicu skupine igraju Monaco, čija vrata brani naš Danijel Subašić, i RasenBallsport Leipzig.