[VIDEO] LP Skupina G: Bešiktaš srušio Porto na Dragau, Leipzig do povijesnog boda protiv Monaca

Porto i Bešiktaš odigrali su derbi prvog kola skupine G Lige prvaka, a momčad trenera Gunesa pobijedila je 3:1.

Turci su očekivano u susret ušli s terenskom inicijativom, koju su iskoristili u 13. minuti. Ricardo Quaresma centrirao je, a Talisca glavom zabio za vodstvo Bešiktaša. Tošić je u 21. minuti nakon kornera Tellesa glavom nespretno zabio autogol, no Cenk Tosun ispravio je tu nepravdu i fenomenalnim udarcem u 28. minuti vratio prednost gostima. Do odmora Torres je pogodio stativu te se na predah otišlo s minimalnih 2:1. U nastavku smo vidjeli još jedan gol u mreži Ikera Casillasa. Ryan Babel iskoristio je Negredovu loptu i postavio konačnih 3:1. Za goste Matej Mitrović nije ulazio u igru.

Porto (4-4-2)

Casillas – Ricardo, Felipe, Marcano, Telles – Corona (Andre 46′), Torres (Otavio 46′), Pereira (Hernani 82′), Brahimi – Marega, Soares

Bešiktaš (4-2-3-1)

Fabricio – Adriano (Uysal 87′), Pepe, Tošić (21. – ag), Erkin – Hutchinson, Ozyakup (Medel 65′) – Quaresma (Negredo 73′), Talisca (13.), Babel (86.) – Tosun (28.)

Debitant Red Bull Leipzig u drugoj utakmici uzeo je bod Monacu, završilo je 1:1. Francuski prvak u 33. minuti primio je gol na nevjerojatan način. Yussuf Poulsen nevjerojatnom je loptom pronašao Emila Forsberga, a Šveđanin zabio za prednost. Ipak, samo 50-ak sekunda kasnije Tielemans je nakon greške golmana Gulacsija izjednačio i postavio konačnih 1:1.