[VIDEO] LP Skupina H: Ronaldo srušio APOEL, teška ozljeda Matea Kovačića

Dvostruki branitelj naslova Lige prvaka, Real Madrid, krenuo je u obranu naslova utakmicom prvog kola skupine H u kojoj je na Santiago Bernabeu ugostio ciparski APOEL. Momčad Zinedine Zidanea u susret je ušla bez ozlijeđenih napadača Benzeme i Asensija, dok je gostima nedostajalo čak četiri igrača. Ipak i bez njih Real je upisao pobjedu od 3:0.

Prvu priliku imao je Gareth Bale, no glavom je nakon kornera pucao preko gola. U desetoj minuti Lagov udarac Navas je izbio u korner, a samo dvije minute kasnije Bale je prizemno centrirao, a Ronaldo zabio za vodstvo Kraljeva. Portugalac je u 15. minuti mogao i povisiti rezultat, no glavom je pucao pored gola. Deset minuta kasnije Mateo Kovačić u suzama je napustio teren, a zamijenio ga je Toni Kroos.

U 32. minuti Bale je nakon Kroosovog kornera ponovno glavom pucao preko gola, a dvije minute kasnije Ronaldo je promašio prazan gol, iako se nalazio u zaleđu, kojeg suci nisu dosudili. Do kraja poluvremena Portugalac je ponovno pucao pored gola i na predah se otišlo s minimalnim vodstvom Kraljeva iz jednog jedinog udarca u okvir.

Već u drugoj minuti nastavka Ronaldo je pogodio gredu, a lopta se odbila na crtu. Iako je goal-line tehnologija potvrdila da lopta nije prešla granicu igrališta, Portugalac je bio furiozan i ljutio se i na glavnog i na pomoćnog i na suca iza gola. Ipak, u 51. minuti nakon dvojbenog igranja rukom sudac je pokazao na bijelu točku, a Ronaldo zabio za 2:0.

U 54. minuti Waterman je obranio pokušaj Casemira, a Kroos je šest minuta kasnije pucao visoko preko gola. Ipak, u 61. minuti nakon centaršuta Bale je povratnom loptom pronašao Ramosa, koji škaricama povisuje na 3:0. Do kraja susreta Ronaldo je mislio da je došao do svog hat-tricka, no gol mu je opravdano poništen zbog zaleđa od minimalno jednog metra. Luka Modrić odigrao je cijeli susret.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Nacho, Ramos (61.), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kovačić (Kroos 25′) – Bale (Mayoral 82′), Ronaldo (12., 51. – 11m), Isco (Ceballos 72′)

APOEL (4-4-2)

Waterman – Vouros, Rueda, Carlao, Lago – Sallai (Farias 60′), Morais, Vinicius, Aloneftis – De Camargo (Pote 83′), Ebecilio (Zahid 73′)

Drugi susret skupine nije bio ništa manje nezanimljiv, na Wembleyju je Tottenham ugostio Borussiju Dortmund i pobijedio 3:1. Već u četvrtoj minuti Heung-Min Son primio je loptu na lijevoj strani i u bliži kut zabio za vodstvo Pijetlova. Samo sedam minuta kasnije Shinji Kagawa povratnom loptom pronašao je Andriya Yarmolenka, koji eurogolom s 25 metara izjednačuje. Međutim, u 15. minuti Harry Kane je nakon soloprodora vratio Tottenham u vodstvo. Isti igrač u 60. minuti iskoristio je proigravanje Christiana Eriksena i postavio konačnih 3:1. Jan Vertonghen u drugoj minuti sudačke nadoknade zaradio je crveni karton zbog udaranja laktom i neće ga biti u susretu drugog kola protiv Ciprana.

Liga prvaka, prvo kolo, skupina H:

Real Madrid 3:0 APOEL (Ronaldo 12., 51. – 11m, Ramos 61.)

Tottenham Hotspur 3:1 Borussia Dortmund (Son 4., Kane 15., 60. / 11. Yarmolenko)