[VIDEO] LP Skupina A: Manchester United uvjerljiv, CSKA srušio Benficu u Portugalu!

U skupini A Liga prvaka započela je utakmicom između Manchester Uniteda i Basela. Aktualni osvajač Europske lige nije imao problema i pobijedio je Švicarce 3:0.

Momčad Josea Mourinha do prve prilike došla je u 14. minuti, no Mkhitaryan je glavom pucao preko gola. Minutu kasnije Vaclik je obranio pokušaj Lukakua, a u 23. minuti Mkhitaryan je prvo pogodio stativu, da bi mu se lopta ponovno odbila, no Vaclik je velikom paradom spasio svoj gol. Ipak, ništa nije mogao u 35. minuti kada je Ashley Young centrirao, a Marouane Fellaini glavom zabio za prednost Crvenih vragova.

U nastavku domaćin je iz prve prave prilike povisio svoju prednost. Blind je centrirao, a Romelu Lukaku glavom zabio za 2:0. Do kraja utakmice vidjeli smo po priliku na svakoj strani. Elyounoussijev pokušaj krajnjim naporom De Gea je krajnjim naporom izbio u korner, a Martial je na drugoj strani pucao pored gola.

Ipak, šest minuta prije kraja Marcus Rashford silovitim je udarcem s desetak metara postavio konačnih 3:0.

Manchester United (4-2-3-1)

De Gea – Young, Lindelof, Smalling, Blind – Pogba (Fellaini 19′, 35.), Matić – Mata (Rashford 78′, 84.), Mkhitaryan, Martial (Lingard 70′) – Lukaku (53.)

Basel (3-4-3)

Vaclik – Akanji, Suchy, Balanta – Lang, Xhaka, Zuffi, Riveros (Oberlin 77′) – Steffen, van Wolfswinkel (Bua 66′), Elyounoussi

U drugoj utakmici ove skupine Benfica je na domaćem terenu poražena od CSKA Moskve 2:1. U 50. minuti Andrija Živković oslobodio si je malo prostora i centrirao, a Haris Seferović zabio za prednost Pijetlova. 13 minuta kasnije Vitinho je iz kaznenog udarca izjednačio, a pobjedu Rusima donio je Zhamaletdinov u 71. minuti.