[VIDEO] Liga prvaka, skupine A i B: Debitirao najmlađi vratar, Bayern, PSG i United do pobjeda

Večeras su odigrane utakmice trećeg kola Lige prvaka. U skupini A susreli su se Benfica i Manchester United te CSKA i Basel, dok su u skupini B snage odmjerili Bayern i Celtic te Anderlecht i PSG.

U Lisabonu je kod Benfice gostovao vodeći u skupini A, Manchester United. U prva dva kola Englezi su upisali pobjede, dok su Portugalci loše ušli u europsku sezonu, s dva poraza. Na vratima Benfice u europskim natjecanjima debitirao je osamnaestogodišnji Belgijanac Mile Svilar, najmlađi vratar s nastupom u najelitnijem nogometnom natjecanju. Trener domaćina zbog lošijeg starta u sezonu spremio je nekoliko izmjena u prvom sastavu koji se dobro suprotstavio favoriziranim Englezima. Benfica, odnosno Eduardo Salvio, stigao je do prve prilike na utakmici, u 15. minuti loptu je uputio pored gola gostiju. Nakon toga Manchester je preuzeo kontrolu nad igrom i u 36. minuti u najljepšoj prilici se našao Nemanja Matić, udarac je zaustavio mladi Svilar i poluvrijeme je završeno bez golova.

U drugom dijelu nastavlja se dominacija Manchestera, koji ipak nije uspio stvoriti ozbiljnije prilike za postizanje pogotka. U 64. minuti Englezi stižu do vodstva, Rashfordov ubačaj s lijeve strane prešao je gol crtu nakon prve greške mladog Svilara. Prije zgoditka dva puta je odlično reagirao vratar Benfice, Rashford je pokušao postići pogotke direktno iz kornera. Crveni vragovi zadržali su vodstvo do kraja susreta i s devet bodova zauzimaju prvo mjesto na tabeli. U sudačkoj nadoknadi isključen je kapetan Benfice Luisao.

Švicarski Basel je gostovao kod ruskog CSKA iz Moskve i upisao važna tri boda. Prvi su zaprijetili Rusi, sjajnu priliku u 17. minuti propustio je Vitinho, loptu je poslao malo iznad gola Basela. Dvanaest minuta kasnije udarac Xhake završio je u mreži CSKA-a, odlično je povukao loptu od sredine igrališta i napad završio udarcem s 20 metara. Do kraja poluvremena rezultat se nije promijenio i Basel je vodio 0:1. I u drugom dijelu opasniji su bili Švicarci, no s nekoliko odličnih obrana gostima je povećanje vodstva spriječio Akinfeev. Potvrda pobjede stigla je u posljednjoj minuti susreta, Xhaka je odlično uposlio Oberlina, koji se sam sjurio prema golu CSKA-a i sigurno zabio za konačnih 0:2. Basel je sa šest bodova skočio na drugo mjesto, dok je CSKA s tri boda na trećoj poziciji.

U skupini B nije bilo iznenađenja, te su bodovi ostali u rukama favorita. Bayern je u Münchenu ugostio trećeplasirani Celtic i pobjedu osigurao već u prvom djelu. Mrežu Škota u 17. minuti načeo je Thomas Muller, koji je prvi stigao do odbijanca gostujućeg vratara. U 29. minuti Nijemci su povećali vodstvo, lijep pogodak glavom postigao je Kimmich. Bayern je sigurno upisao nova tri boda, pobjedu s 3:0 potvrdio je Hummels također pogotkom glavom, nakon ubačaja iz kornera.

Vodeći PSG gostovao je kod posljednjeplasirane momčadi skupine B i stigao do treće pobjede u Ligi prvaka. Francuzi su odmah na početku pokazali da su došli po sva tri boda. Već u trećoj minuti za vodstvo je zabio Mbappe nakon odličnog dodavanja u kaznenom prostoru Anderlechta. Pred sam kraj prvog poluvremena gosti su vodili s 0:2, strijelac pogotka bio je Cavani, dodao mu je Mbappe, tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugom dijelu ništa se nije promijenilo i PSG je zabio još dva pogotka. U 66. minuti sjajno je slobodni udarac s 20 metara izveo Neymar i povećao vodstvo svoje momčadi. Pobjedu od 0:4 potvrdio je Argentinac Di Maria, sam se snašao pred domaćim vratarom i napad završio lijepim lob udarcem. PSG s devet bodova drži prvo mjesto u skupini B i ostaju bez primljenog zgoditka.