[VIDEO] LP: Tottenham preokretom do pobjede u Dortmundu, Modrić strijelac u deklasiranju APOEL-a

Pijetlovi i Kraljevi osigurali su osminu finala.

Derbi susret petog kola Lige prvaka u skupini H igrali su Borussia Dortmund i Tottenham. Nijemci su bili bez Durma, Piszczeka, Pulišića, Rodea i Reusa i unatoč vodstvu, izgubili su 2:1.

Borussia je puno bolje krenula u susret, Lloris je branio pokušaje Zagadoua i Yarmolenka, a Aubameyang je u 19. minuti zamalo pucao pored gola. Prvu gostujuću priliku imao je Son, koji je u 24. minuti pucao pored gola. U 31. minuti Yarmolenko je odličnom loptom petom pronašao Aubameyanga, koji je zabio za prednost domaćina. Do odmora su Eriksen i Dier pokušali izjednačiti, no Burki je bio spreman i na odmor se otišlo s prednošću Nijemaca.

Nastavak su Pijetlovi otvorili na najbolji mogući način, pogotkom. U 49. minuti Dele Alli pronašao je Harry Kanea, koji je s ruba kaznenog prostora u bliži Burkijev kut zabio za 1:1. Mogao je i sam Alli preokrenuti rezultat, no u 58. minuti pucao je zamalo pored gola.

No, u 76. minuti Alli je uspio proći kroz dvojicu i povratnom loptom pronaći Heung-Min Sona, koji maestralnim pogotkom u same rašlje preokreće rezultat, zabija za 2:1 i osigurava Pijetlovima osvajanje skupine.

Borussia Dortmund (4-3-3)

Burki (Weidenfeller 90+2′) – Toljan, Bartra, Zagadou (Toprak 78′), Schmelzer – Kagawa (Castro 66′), Weigl, Gotze – Yarmolenko, Aubameyang (31.), Guerreiro

Tottenham Hotspur (3-5-2)

Lloris – Dier, Sanchez, Vertonghen – Aurier, Winks, Eriksen (Sissoko 85′), Alli (Dembele 81′), Rose – Son (76.), Kane (49.) (Llorente 86′)

U drugoj utakmici ove skupine Real Madrid u susretu Davida i Golijata nije imao poteškoća te je sa 6:0 deklasirao APOEL. Prvi gol djelo je našeg Luke Modrića, koji je odlično pogodio volejom u 23. minuti za prednost, da bi Kroos u 39. minuti uposlio Benzemu, koji je neobjašnjivo ostao sam i zabio za 2:0. Samo dvije minute kasnije Varane je nakon kornera Vazqueza pronašao Nacha, koji glavom zabija za 3:0, da bi Benzema nakon kontre u sudačkoj nadoknadi povisio na 4:0. U nastavku Cristiano Ronaldo postigao je dva gola u razmaku od pet minuta i postavio konačnih 6:0, a Modrić je odigrao cijeli susret.