[VIDEO] LP: Viitorul iznenadio APOEL, Nica i Ajax remizirali, Maribor slavio

Odigrane su i posljednje utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, a vidjeli smo nekoliko velikih iznenađenja.

Viitorul Constanta došao je do iznenađujuće 1:0 pobjede nad APOEL-om, a jedini gol postigao je Cristian Ganea iz lijepo izvedenog slobodnog udarca s 30 metara u 75. minuti.

I Maribor je upisao minimalnu, 1:0 pobjedu, također na domaćem terenu. Pao je islandski Hafnarfjordur, a jedini gol postigao je Tavares. Aleksandar Rajčević je centrirao, a Brazilac Tavares glavom donio Slovencima pobjedu. Za Maribor je golman Obradović cijeli susret proveo na klupi.

U velikom današnjem derbiju Nica i Ajax remizirali su 1:1. Mario Balotelli bio je junak Nice, jer je u 32. minuti iskoristio prizemni centaršut Serija i zabio za 1:0. Ipak, u 49. minuti van de Beek je nakon centaršuta lijepim poluvolejom donio bitan gol u gostima za Nizozemce.

Momčad Ivana Leke, Club Brugge, u drami je protiv Istanbul Basaksehira uspjela remizirati 3:3, iako je imala velikih 2:0. Već u šestoj minuti Refaelov je dodao do Bonaventure, koji u sami kut zabija za 1:0. Deset minuta kasnije Denswil je odličnim udarcem iz kaznenog udarca povisio na 2:0, a gosti se vraćaju u nastavku. Prvo je u 59. minuti Mossoro s ruba kaznenog prostora u sami kut smanjio na 2:1, da bi samo pet minuta kasnije Attamah lijepo pronašao Eliju, koji je izašao sam pred golmana i izjednačio. U 74. minuti Višća je s lijeve strane pronašao Mossora, koji preokreće rezultat, no samo pet minuta kasnije Denswil iz novog slobodnog udarca postavlja konačnih 3:3. Vrijedi spomenuti i kako je Šimunović odigrao cijeli susret u remiju Celtica s Rosenborgom od 0:0.

Liga prvaka, treće pretkolo, prvi susreti:

Viitorul Constanta (RUM) 1:0 APOEL (CIP) (Ganea 75.)

Maribor (SLO) 1:0 Hafnarfjordur (ISL) (Tavares 54.)

Nice (FRA) 1:1 Ajax (NIZ) (Balotelli 32. / 49. van de Beek)

Celtic (ŠKO) 0:0 Rosenborg (NOR)

Club Brugge (BEL) 3:3 Istanbul Basaksehir (TUR) (Bonaventure 6., Denswil 16., 79. / 59., 74. Mossoro, 64. Elia)