[VIDEO] LP: Vlašić srušio Real, Kovačev Bayern samo remizirao, petarda Rome, novi kiks Uniteda

Odigrane su i večernje utakmice.

Odigrano je i preostalih šest utakmica drugog kola grupne faze Lige prvaka, a vidjeli smo i pokoje iznenađenje.

U skupini E vidjeli smo i jedno iznenađenje. Benfica je već unutar prvih 15 minuta vodila 2:0, no nakon dobivanja crvenog kartona izgledalo je da će susret završiti remijem. Ipak, Portugalci su slavili s 3:2. Već u šestoj minuti Fernandesov udarac obranio je golman Grka, no Haris Seferović naletio je na odbijenu loptu i zabio za prednost. Svega devet minuta kasnije Pizzi je centrirao s desne strane, a Alex Grimaldo glavom povisio na 2:0. Dias je u sudačkoj nadoknadi zaradio crveni karton, što je iskoristio Klonaridis i dvama pogotcima zabio za izjednačenje. Međutim, Alfa Semedo je nakon fenomenalnog soloprodora u 74. minuti zabio za pobjedu Benfice.

U drugoj utakmici ove skupine Bayern je ugostio Ajax i remizirao 1:1. Poveli su Bavarci već u četvrtoj minuti kada je Arjen Robben centrirao, a Mats Hummels glavom zabio za prednost. No, u 22. minuti Dušan Tadić pronašao je Mazraouija nakon dvostrukog proigravanja, koji izjednačuje i postavlja konačnih 1:1.

Jedinu utakmicu skupine F odigrali su Lyon i Shakhtar, a završilo je 2:2 u utakmici bez publike. Oba gola Ukrajinaca postigao je Moraes, prvog nakon prizemnog centaršuta Ismailyja u 44. minuti, a drugog nakon Alanove lopte u 55. minuti.

Moussa Dembele 20 minuta prije kraja uspio je smanjiti rezultat, da bi Dubois nakon prizemne lopte Aouara donio bod Lyonu.

U skupini G Roma je na Stadio Olimpico ugostila Viktoriju iz Plzena i razbila ju 5:0. Već u trećoj minuti balkanska kombinacija urodila je plodom. Aleksandar Kolarov pronašao je Edina Džeka, koji je izbjegao zamku za zaleđe i zabio za prednost, a isti igrač iskoristio je centaršut Undera u 40. minuti te primirio loptu prsima i zabio za 2:0. Za 3:0 zabio je Cengiz Under nakon upošljavanja Lorenza Pellegrinija, da bi 4:0 postavio Justin Kluivert. Svoj hat-trick Džeko je upotpunio u posljednjim trenutcima te donio radost 41 243 gledatelja na stadionu u Rimu.

Madridski Real gostovao je kod CSKA Moskve i upisao senzacionalan, 1:0 poraz. Toni Kroos povratnom loptom pokušao je pronaći Raphaela Varanea, no hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić presjekao je loptu i sjurio se prema kaznenom prostoru te zabio za vodstvo i pobjedu Rusa. Luka Modrić u igru je ušao u 58. minuti, a u 96. minuti Igor Akinfeev je iz neobjašnjivih razloga dobio crveni karton.

U jedinoj utakmici H skupine Manchester United na Old Traffordu je ugostio Valenciju i remizirao bez pogodaka, 0:0.

Liga prvaka, drugo kolo:

Skupina E

AEK Atena 2:3 Benfica (Klonaridis 53., 63. / 6. Seferović, 15. Grimaldo, 74. Semedo)

Bayern Munchen 1:1 Ajax (Hummels 4. / 22. Mazraoui)

Skupina F

Olympique Lyonnais 2:2 Shakhtar Donetsk (Dembele 70., Dubois 72. / 44., 55. Moraes)