[VIDEO] LP (Ž): Barcelona, Lyon, BIIK-Kazygurt i Sparta Prag do uvjerljivih pobjeda

Odigrane su prve današnje utakmice prvih susreta šesnaestine finala Lige prvaka za žene, u kojima smo vidjeli gotovo sve pobjede favoritkinja.

Kazahstanski BIIK-Kazygurt nije imao problema i s 3:0 pobijedio je Glasgow City. U 48. minuti korner je izvela Gabelia, a Kirgizbaeva glavom zabila za 1:0. Samo šest minuta kasnije Korte je povisila na 2:0, prije nego je Gabelia u 58. minuti postavila konačnih 3:0.

Dvostruke braniteljice naslova, igračice Lyona, s 5:0 deklasirale su Medyk Konin. Već u 11. minuti Marozsan je izvela korner, a Ada Hegerberg glavom zabila za 1:0. Presliku prvog gola vidjeli smo u 29. minuti. Ovaj put Majri je s druge strane izvela korner, a Norvežanka povisila na 2:0. I treći put korner je bio koban za domaćice. Abily ga je izvela, a Renard zabila za 3:0. Hegerberg je do svog hat-tricka stigla u 67. minuti, a konačni rezultat postavila je Le Sommer sedam minuta prije kraja.

S identičnih 5:0 i Sparta Prag je deklasirala PAOK. I u ovoj utakmici vidjeli smo hat-trick, koji je bio djelo Martinkove, dok su Halinen i Kladrubska zabile po jedan gol. Švedski Linkoping s minimalnih 1:0 vraća se iz Cipra, nakon što je pobijedio Apollon. Jedini gol pao je u 58. minuti kada je Šveđanka hrvatskih korijena Marija Banušić uposlila Minde, koja je sigurno zabila za pobjedu.

Jedino iznenađenje popodnevnog dijela priredila je Gintra, koja je u Šiauliaiju remizirala sa Zurichom 1:1. Švicarke su povele golom Moser u 18. minuti, ali svega pet minuta kasnije Coleman je iskoristila okomitu loptu Gudchenko i izjednačila.

Slavia Prag dugo je probijala čvrsti bedem Minska, no u konačnici je upisala 3:1 pobjedu. U 28. minuti Svitkova je prvo pogodila stativu, no nakon odbijene lopte dovela je Čehinje u vodstvo. Domaći sastav do izjednačenja je stigao u 60. minuti kad je Khimich zabila, ali Slavia je opravdala ulogu favorita i pogotcima Cahynove i Divišove došla do pobjede.

U posljednjoj utakmici popodnevnog dijela Barcelona je gostovala u norveškom Haugesundu kod Avaldsnesa i pred 4 528 gledatelja pobijedila 4:0. Najbolja igračica Europe Lieke Martens je u 19. minuti nakon soloprodora fantastično pogodila u dalji kut golmanice Fraine za prednost Katalonki, da bi Toni Duggan u 66. minuti pogodila stativu. Ipak, potvrdu pobjede Blaugrani je Duggan donijela u 70. minuti nakon pogreške domaće stoperice, da bi za 3:0 zabila Andressa Alves pet minuta kasnije nakon što je udarac Martens Fraine prvotno obranila. Konačnih 4:0 postavila je Mariona u 81. minuti nakon asistencije Andonove.

Liga prvaka za žene, šesnaestina finala, prvi susreti:

BIIK-Kazygurt 3:0 Glasgow City (Kirgizbaeva 48., Korte 54., Gabelia 58.)

Medyk Konin 0:5 Olympique Lyonnais (11., 29., 67. Hegerberg, 32. Renard, 83. Le Sommer)

PAOK 0:5 Sparta Prag (14., 45+1., 87. Martinkova, 61. Halinen, 82. Kladrubska)

Apollon Limassol 0:1 Linkoping (58. Minde)

Gintra 1:1 Zurich (Coleman 23. / 18. Moser)

Minsk 1:3 Slavia Prag (Khimich 60. / 28. Svitkova, 74. Cahynova, 80. Divišova)

Avaldsnes 0:3 Barcelona (19. Lieke Martens, 70. Toni Duggan, 75. Andressa Alves, 81. Mariona)