[VIDEO] LP (Ž): Barcelona petardom jednom nogom u četvrtfinalu, PSG do bitne pobjede u Švedskoj

Odigrane su popodnevne utakmice.

Tri popodnevne utakmice osmine finala Lige prvaka za žene su iza nas, a vidjeli smo više – manje, očekivane rezultate.

Barcelona je na Mini Estadi ugostila škotski Glasgow City i pobijedila ga 4:0. Već u 12. minuti Kheira Hamraoui je zabila za prednost Katalonki, da bi Aitana Bonmati iskoristila prizemni centaršut Andresse Alves u 38. minuti i povisila za 2:0.

Do odmora još je Alexander obranila udarac Bonmati, no na odbijenu loptu došla je Patricia Guijarro i zabila za 3:0.

Dva gola vidjeli smo i u nastavku, u 67. minuti Alves je pucala s ruba kaznenog prostora, a golmanica velikim propustom dozvolila gol za 4:0, da bi Toni Duggan u 80. minuti pucala, stoperica gošći odbila loptu, a Maria Leon postavila konačnih 5:0 s 20-ak metara.

Skandinavski derbi odigrale su nogometašice LSK Kvinnera i Brondbyja, a završilo je bez pobjednika, 1:1. Povele su Norvežanke golom Guro Reiten u 30. minuti, da bi samo pet minuta kasnije Emilie Henriksen izjednačila nakon kornera Christiansen i donijela bitan gol u gostima.

Popodnevni dio današnjeg dana zaključili su Linkoping i Paris Saint-Germain, a Francuskinje su pobijedile 2:0 golovima Marie-Antoinette Katoto iz 42. te Shuang Wang iz 80. minute.

Liga prvaka, žene, osmina finala, prvi susreti:

Barcelona (ŠPA) 5:0 Glasgow City (ŠKO) (Hamraoui 12., Bonmati 38., Guijarro 41., Alves 67., Leon 80.)

LSK Kvinner (NOR) 1:1 Brondby (DAN) (Reiten 30. / 35. Henriksen)

Linkoping (ŠVE) 0:2 Paris Saint-Germain (FRA) (42. Katoto. 80. Wang)