[VIDEO] LP (Ž): Šokantan poraz Barcelone, švedski klubovi uvjerljivi, porazi Sarajeva i Spartak Subotice

Odigrane su popodnevne utakmice.

Odigrane su popodnevne utakmice šesnaestine finala Lige prvaka za žene, u kojima smo vidjeli jedan iznenađujući rezultat.

Naime, već u prvoj utakmici dana, veliki šok za Barcelonu. Katalonke su izgubile na gostovanju u Kazahstanu kod BIIK-Kazygurta 3:1 i nalaze se na rubu eliminacije. Autogol Putellas u šestoj minuti nadoknade prvog dijela načeo je mrežu španjolskog kluba, a Ikwaput i Gabelia s dva gola povisile su na 3:0. Engleskinja Toni Duggan u 66. minuti je na asistenciju Gemme uspjela smanjiti i donijeti bitan gol u gostima za Blaugranu.

Još jedan velikan, švedski Rosengård, mučio se u Rusiji te tek autogolom Belomyttseve iz 90. minute s 1:0 svladao Ryazan, dok je škotski Glasgow City golovima Lauder i Howat srušio ciparsku Barcelonu 2:0.

Teške poraze doživjeli su naši susjedi. Sarajevo je na Asim Ferhatović Hase Stadionu s 5:0 poraženo od Chelseaja, dok je Spartak iz Subotice na Bačkoj sa 7:0 poražen od minhenskog Bayerna.

Još jedan švedski klub zaključio je popodnevni dio natjecanja, a riječ je o Linkopingu, koji je u Ukrajini sa 6:1 pobijedio Kharkiv. Maanum s hat-trickom, Hurtig, Alidou i Rasmussen zabile su za Šveđanke, dok je Voronina samo uspjela smanjiti rezultat.

Liga prvaka, žene, šesnaestina finala, prvi susreti:

BIIK-Kazygurt (KAZ) 3:1 Barcelona (ŠPA) (Putellas 45+6. – ag, Ikwaput 49., Gabelia 60. / 66. Duggan)

Ryazan-VDV (RUS) 0:1 Rosengård (ŠVE) (90. – ag Belomyttseva)

Somatio Barcelona (CIP) 0:2 Glasgow City (ŠKO) (3. Lauder, 83. Howat)

Sarajevo (BiH) 0:5 Chelsea (ENG) (6. Bright, 22. Spence, 36. Thorisdottir, 87. Ji, 89. Engman)

Spartak Subotica (SRB) 0:7 Bayern Munchen (NJEM) (12. Lewandowski, 29., 40. Roord, 64. – 11m Magull, 82. Damjanović, 87. Demann, 90+3. Beerensteyn)

Kharkiv (UKR) 1:6 Linkoping (ŠVE) (Voronina 70. / 26., 60., 86. Maanum, 48. Hurtig, 74. Alidou, 82. Rasmussen)