[VIDEO] LP: Zvezda izbacila Pongračićev Salzburg i prvi put u povijesti izborila grupnu fazu!

Povijesni uspjeh Crvene Zvezde.

Odigrane su i posljednje tri uzvratne utakmice play-offa Lige prvaka, čime smo saznali sve sudionike grupne faze natjecanja.

Benfica je gostovala na Toumba Stadium u Thessalonikiju i pobijedila PAOK 4:1, čime je samo potvrdila prolazak dalje. Iako su Grci poveli golom Prijovića nakon slobodnog udarca i proigravanja Mauricija već u  13. minuti, samo sedam minuta kasnije Pizzi je izveo korner, a Jardel glavom izjednačio, zatim je Salvio iz kaznenog udarca u 26. minuti preokrenuo rezultat, da bi Pizzi odličnim udarcem s desetak metara u 39. minuti povisio prednost gostiju na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Salvio svojim drugim golom iz kaznenog udarca u 50. minuti.

PSV je u Eindhovenu ugostio BATE i pobijedio 3:0. U 14. minuti Luuk de Jong je uposlio Bergwijna, koji se oslobodio svog čuvara i zabio za 1:0, da bi Hendrix u 36. minuti centrirao, a de Jong glavom povisio na 2:0. Hirving Lozano u 62. minuti krenuo je u soloprodor i nakon što je pretrčao 40-ak metara postavio je konačnih 3:0.

Marin Pongračić odigrao je cijeli susret i sa svojim Salzburgom ispao od Crvene Zvezde. Završilo je 2:2, a oba gola domaćina postigao je Izraelac Dabbur, od kojih jedan iz kaznenog udarca. Činilo se da će Austrijanci proći dalje, a onda je uslijedio neviđeni šok. Prvo je u 64:13 Degenek centrirao nakon kombinacije iz slobodnog udarca, a Ben smanjio na 2:1, da bi Krstičić svega 87 sekundi kasnije izveo slobodni udarac centrirao, Miloš Degenek glavom prenio loptu, a Ben svojim drugim golom donio remi Zvezdašima i prolazak u grupnu fazu Lige prvaka ikada.

Tako je Zvezda prvi put prošla posljednje pretkolo Lige prvaka još od davne sezone 1997./98. i Kupa pobjednika Kupova kada je izbacila finski HJK Helsinki, a ujedno je postala i prva momčad u povijesti, koja je izborila grupnu fazu, bez da je pobijedila ijednu od četiri utakmice trećeg i četvrtog pretkola nakon regularnog dijela.

Liga prvaka, play-off, uzvrati:

PAOK (GRČ) 1:4 Benfica (POR) (Prijović 13. / 20. Jardel, 26. – 11m, 50. – 11m Salvio, 39. Pizzi) – Ukupni rezultat 2:5

PSV Eindhoven (NIZ) 3:0 BATE Borisov (BLR) (Bergwijn 14., de Jong 36., Lozano 62.) – Ukupni rezultat 6:2

Salzburg (AUT) 2:2 Crvena Zvezda (SRB) (Dabbur 45., 48. – 11m / 65. Ben, 66. Degenek) – Ukupni rezultat 2:2