[VIDEO] Luda utakmica na San Siru: Rijeka u posljednjim sekundama ostala bez senzacije

Rijeka je na San Siru odigrala najveću utakmicu u modernoj povijesti kluba, a ekipa Matjaža Keka je u drugom kolu skupine D Europa Lige u posljednjim sekundama ostala bez bodova u dvoboju sa Milanom pogotkom Cutronea u 94. minuti. Pogodak mladog Cutronea u posljednjim sekundama utakmice je postavio končanih 3:2.

Rijeka je odlično ušla u utakmicu u Milanu, te je prva došla do velike prilike preko Brazilca Hebera, koji je u 2. minuti propustio šokirati San Siro. Kazna je automatski došla na drugoj strani kada u 15. minuti sjajni Andre Silva lako izlazi na kraj sa Župarićem, te efektno završava akciju za vodstvo Milana. Do kraja poluvremena Milan je bio nešto aktivniji, no većih prilika nije bilo.

Drugo poluvrijeme je počelo loše za Rijeku, te je u 53. minuti nakon kornera poentirao Matteo Musacchio za svoj prvijenac u dresu Milana. Tada je Milan u potpunosti umrtvio dvoboj, no Kek je zamjenama uspio promijeniti tok utakmice. Pogodak je bio uvođenje Acostya, koji je svojom brzinom radio probleme obrani Milana, a u 84. minuti je natjerao na pogrešku slavnog Bonuccija, te je uz malo sreće smanjio vodstvo Milana. U 90. minuti druga zamjena Črnic koristi pad koncentracije Romagnolija, te iznuđuje penal nakon očajne reakcije talijanskog reprezentativca. Jedanaesterac je realizirao Josip Elez i kada se očekivalo da će Rijeka uzeti veliki bod, ukazao se Cutrone i na asistenciju Borinija u manirama Inzaghija donio Milanu pobjedu i ostanak na vrhu skupine.

Nažalost Rijeka je tako upisala i drugi poraz u skupinama Europa Lige, no momčad Matjaža Keka može biti ponosna na svoje izdanje u gostima kod slavnog Milana, te do kraja natjecanja u skupinama Europa Lige svakako može pokušati izboriti drugo mjesto pored AEK-a i bečke Austrije.