[VIDEO] Mandžukić odveo Juventus u finale

Mario Mandžukić/ Foto: juventus.com

Monaco je u Torino došao po čudo, ali Juventus je lidera francuskog prvenstva riješio u deset minuta kada su golove postigli Mario Mandžukić i Dani Alves. Do kraja utakmice je Mbappe zabio utješni gol, no Juventus ide u veliko finale nakon još jednog odličnog nastupa.

Monaco je na početku utakmice pokušao iznenaditi Juventus, te je krenuo izrazito napadački kako bi nadoknadio zaostatak. Ipak, odlična Juventusova obrana je bez većih problema odolijevala napadima Kneževa, što je ostavljalo jako puno prostora za polukontre i kontre Juventusa.

Navedeno je Stara dama odlično koristila, a trio Dybala-Mandžukić-Higuain su stvarali ogromne probleme obrani Monaca i hrvatski reprezentativni golman Danijel Subašić je veći dio prvog poluvremena bio kao na streljani. Redom su Pjanić, Higuain i Mandžukić imali odlične prilike, ali Subašić je bio na visini zadatka i uvjerljivo najbolji igrač Monaca. Ipak, odlični Hrvat je morao potpisati kapitaliciju u 33. minuti. Dani Alves je ubacio savršenu loptu za Mandžukića, čiji udarac glavom brani Subašić no na odbijenu loptu natrčava hrvatski reprezentativni napadač i Juventus vodi. Mogla je Stara dama povećati vodstvo, no pokušaj Dybale odlično brani Subašić.

Već tada je bilo jasno kako je Juventus u finalu ovogodišnje Lige prvaka, a odličan nastup u prvom poluvremenu su igrači Massimiliana Allegrija potvrdili u 44. minuti kada nakon kornera Subašić odbija jednu loptu koju na volej dočekuje Dani Alves i lijepim potezom Brazilca Juventus ima 2:0.

Drugo poluvrijeme je donijelo puno opušteniji Juventus, Allegri je odmah na početku drugog dijela zamijenio Dybalu Caudradom, a kazna za opuštanje je došla u 69. minuti kada ponajbolji mladi igrač svijeta Mbappe Lottin koristi asistenciju Moutinha za prvi gol Monaca u polufinalnim utakmicama s Juventusom.

Do kraja utakmice nije bilo pravih prilika, a najveću zanimljivost je generirao dvoboj Glika i Higuaina nakon kojeg je Argentinac do kraja utakmice ulazio u verbalne okršaje s Poljakom.

Juventus je tako nakon četvrtfinalnih 3:0 u dvije utakmice s Barcelonom, ispratio Monaco s ukupnih 4:1, te se plasirao u novo finale Lige prvaka, prvo nakon 2015. godine kada je Stara dama poražena od Barcelone.

Juventus: Buffon – Chiellini, Bonucci, Barzagli (od 85′ Benatia) – A.Sandro, Khedira (od 10′ Marchisio), Pjanić, D.Alves – Dybala (od 54′ Cuadrado), Mandžukić, Higuain

Monaco: Subašić – Raggi, Glik, Jemerson – Mendy (od 55′ Fabinho), Bakayoko (od 78′ Germain), Moutinho, Sidibe – Bernardo Silva (od 69′ Lemar), Mbappe, Falcao