[VIDEO] Mandžukić srušio Fiorentinu, Kalinić izborio penal za Milan

Nakon jučerašnjeg remija Bologne i Intera, večeras su se nastavili susreti 5. kola talijanske Serie A, što je značio izlazak brojnih hrvatskih igrača na terene diljem Italije. Najuspješniji je svakako bio Mario Mandžukić koji je golom u 52. minuti srušio Fiorentinu u Torinu.

Hrvatskom reprezentativnom napadaču je ovo drugi gol u sezoni, a Mandžukić je lijepo glavom završio akciju nakon ubačaja Cuadrada. Drugi Hrvat u redovima Stare dame Marko Pjaca nije konkurirao za nastup zbog ozljede, a Milan Badelj na strani poraženih gostiju iz Firence neće po dobrome pamtiti ovaj susret. Osim trećeg poraza njegove ekipe, Badelj je zaradio i dva žuta kartona u razdoblju od 15-ak minuta, te je u 66. minuti morao napustiti igru.

Derbi susret kola se igrao u Rimu, gdje je Lazio dočekao zahukatali Napoli. Domaćin je poveo golom de Vrija i s minimalnim vodstvom Lazija se otišlo na poluvrijeme, no u nastavku kao da je istračao drugačiji Napoli. Napolitanci su u roku od pet minuta postigli tri gola preko Koulibalya, Callejona i Mertensa, a konačnih 1:4 je postavio Jorginho u sudačkoj nadoknadi. Spomenimo kako je Marko Rog ušao u igru u 86. minuti, te je dao obol u produženju maksimalnog učinka Napolija.

Milan je s Nikolom Kalinićem u prvoj postavi dočekao SPAL na San Siru, a upravo je hrvatski napadač bio u fokusu zbivanja kod prvog pogotka domaćina. Naime, Kalinić je bio taj koji je došao do jedne odbijene lopte prije vratara Gomisa, a čuvar mreže SPAL-a ruši hrvatskog reprezentativca u vlastitom kaznenom prostoru za najstrožu kaznu Milana. S bijele točke u 26. minuti je bio precizan Rodriguez, a konačnih 2:0 postavlja Kessie u 61. minuti nakon još jednog jedanaesterca.

Milan – SPAL 2:0

Benveneto – Roma 0:4

Atalanta – Crotone 5:1

Cagliari – Sassuolo 0:1

Genoa – Chievo 1:1

Juventus – Fiorentina 1:0

Lazio – Napoli 1:4

Udinese – Torino 2:3