[VIDEO] Mateo Kovačić protiv Deportiva oduševio nogometnu Španjolsku

Mateo Kovačić/Foto: Gettyimages

Real je sinoć na Riazoru pregazio Deportivo sa 6:2, te je tako na najbolji način odgovorio na Barceloninu sedmicu protiv Osasune. No, nogometna Španjolska dan nakon utakmice ne prestaje s pohvalama na račun hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića.

Trener Reala Zinedine Zidane je za dvoboj s Deportivom odlučio drastično promijeniti svoju ekipu, pa je u odnosu na El Clasico susret započeo s čak devet novih imena. Realove ‘rezerve’ su se poigrale s Deportivom, a jedan od najzaslužnijih za veliku pobjedu Reala je bio Mateo Kovačić, iako nije zabio gol niti upisao asistenciju.

Naime, Kovačić je odradio 90 minuta na osjetljivoj poziciji defanzivnog veznog, a posebno je oduševio iznošenjem lopte, te je bio začetnik svih Realovih akcija. Nevjerojatan je podatak da je upisao čak 8 driblinga, najviše od svih igrača u utakmici, a posebno se pamti potez iz 66. minute kada je Kovačić vješto izmicao igračima Deportiva da bi potom predivno petom izbacio Kolumbijca Jamesa.

No, genijalnost Kovačićeve predstave možda najbolje opisuju njegovi potezi kod drugog gola Reala (od 1:15 u videu), a u nastavku možete pogledati cijeli nastup Kovačića protiv Deportiva.