Peta pobjeda Medveščaka u nizu...

Medveščak je pred svojim navijačima u produžetku svladao Neftehimik 3:2 u stigao do pete pobjede u nizu. Bila je to velika borba, koju je obilježilo loše suđenje i odličan penalty killing na obje strane. Trener Gordie Dwyer misli: “Zadovoljan sam kvalitetom igre koju su moji igrači prikazali. Neftehimik je stigao nakon uvjerljive pobjede u gostima i pokazali su da i u našoj dvorani žele bodove. Pokazali su čvrstinu i snagu, ali moja momčad je ostala koncentrirana i svi smo poštovali plan igre. Dokazali smo da smo spremni na izazove.”

Većina utakmica Medveščaka ove sezone je prilično čvrsta, pa i gruba, ali najvažniji su dobri rezultati. U prvih sedam minuta vidjeli smo tri pogotka. Medveščak je poveo već nakon 45 sekundi igre preciznim udarcem Glumca. Naša momčad je iz minute u minutu bila sve bolja, no gosti su unatoč tome iskoristili nesigurnosti u obrani i brzo su stigli do preokreta. Krošelj je u šestoj minuti upisao jednu od mnogo dobrih obrana, ali u nastavku akcije je Poligalov pogodio za izjednačenje. Minutu potom je Pugolovkin pogriješio i Zdunov je doveo goste u prednost. Četiri minute prije kraja prve trećine Genoway je s nekoliko sjajnih poteza prevario obranu Neftehimika i uposlio Hedberga, a on je preciznim udarcem iz teške pozicije izjednačio na 2:2.

Dwyer je nastavio: “Dobro smo otvorili utakmicu, no nekoliko sudačkih grešaka i loših odbijanja paka stajalo nas je preokreta. Bili smo malo stjerani u kut, ali uspjeli smo pronaći svoju igru i zaboraviti primljene pogotke. Iznimno sam zadovoljan kako je moja momčad reagirala i uspjela podići kvalitetu igre.”

Do isteka 60. minute rezultat se više nije mijenjao, no nije bilo niti malo dosadno. U otvorenoj i izjednačenoj igri su obje momčadi imale nekoliko dobrih prilika, no vratari su se istaknuli. U posljednjoj dionici je bilo mnogo kazni i igra nije bila osobito tečna, no obje momčadi su htjele osvojiti tri boda i bilo je opasnosti pred oba gola. Slično se igralo i u produžetku. Nakon dvije minute Kinrade je sjajno iznio pak iz obrambene trećine i dodao Saarinenu, koji je opet proigrao sjajnog beka Medveščaka, a on je lijepim udarcem postigao svoj četvrti pogodak u sezoni za novu pobjedu Medveščaka.

Kinrade je izjavio: “Bila je to utakmica s mnogo uspona i padova. Trebali smo nešto vremena za prilagodbu novim linijama, ali iz minute u minutu bili smo sve uigraniji. Ponekad smo bili frustrirani, no uspjeli smo pronaći snagu i način za pobjedu. Veseli me pogodak, no pobjeda je zasluga cijele momčadi.”

U petak u 19:30 u Ledenu dolazi aktualni osvajač Gagarina Metalurg iz Magnitogorska. Medveščak je peta momčad Zapada s 27 bodova, četiri utakmice i sedam bodova više od devetoplasiranog Dinama iz Minska.