[VIDEO] Messi nakon preokreta s tri gola samostalno srušio Ekvador, oborio nevjerojatan rekord i odveo Argentinu u Rusiju!

11.10.2017. – dan odluke. Mjesto – Ekvador. Stadion – Estadio Olimpico Atahualpa. Razlog – odlučujuća, posljednja utakmica južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju. Ekvador je ugostio Argentinu, nikad slabiju, u nikad lošijoj situaciji. Šesto mjesto skupine, pola momčadi ne igra, u Quiotu na čak 1 800 metara nadmorske visine Gaučosi ne znaju za pobjedu još od 14. kolovoza 2001. godine.

Higuain, Dybala, Icardi, Fazio, Banega … nitko od njih nije igrao. Ekvador je igrao za čast, plasman u Rusiju više nisu mogli izboriti, no ostati upamćen kao zemlja koja je izbacila Argentinu s Mundijala zasigurno je bio dovoljan motiv. Je li to kraj Lionela Messija u reprezentaciji? Govorilo se da bi, ukoliko ne izbori Mundijal, mogao otići u reprezentativnu mirovinu…

I krenulo je očajno po Argentince. Ayovi i Mina napravili su dva dvostruka proigravanja, a Mina je doveo Ekvador u vodstvo već u 37. sekundi. Od hladnog tuša Argentinci su se oporavili tek u desetoj minuti, kad je Angel Di Maria pogodio vanjski dio mreže. U istoj minuti Parižanin je pucao pored gola, a na drugoj strani Ramirez je pucao ravno u Romera.

U 12. minuti Argentina je izjednačila. Lionel Messi napravio je dvostruko proigravanje s Di Marijom i majstorski zabio za 1:1. Četiri minute kasnije Banguera je upisao prvu obranu nakon Leovog udarca, ali ništa nije mogao u 20. minuti.

Tada je Di Maria ponovno uposlio Messija, koji se sjurio prema kaznenom prostoru i s desetak metara u same rašlje zabio za preokret. To je ujedno bio jubilarni, 20. gol Messija u povijesti CONMEBOL južnoameričkih kvalifikacijama, čime je za jedan gol na vrhu vječne ljestvice prestigao Luisa Suareza i Hernana Crespa. U 33. minuti Messi je pokušao vratiti uslugu i proigrao je Di Mariju, no Banguera je fantastično izbio loptu u korner iz kojeg je Mercado pucao ravno u Bangueru i na odmor se otišlo s vodstvom Gaučosa.

Sve je bilo riješeno u 63. minuti. Leo Messi si je otvorio malo prostora i to mu je bilo dovoljno za prekrasan lob pogodak, kojim je upisao svoj hat-trick i potvrdio plasman Argentine na Svjetskom prvenstvu.

Albiceleste je čuvao svoju prednost, znao je i rezultate s preostalih utakmica i mirno privodio susret kraju. Najveću priliku domaćin je propustio u 79. minuti kad se Uchuari našao sam nakon jednog centaršuta, no glavom je pucao preko gola. U posljednjih 15 minuta ušli su i Icardi i Paredes Salvio, no tada je već sve ionako bilo riješeno. Tako je Argentina nakon dramatičnih kvalifikacija upisala pobjedu od 3:1 i zauzela treće mjesto, a možemo zapravo reći da ju je Lionel Messi samostalno odveo na Mundijal.