[VIDEO] Milan uvjerljivo poražen ususret dvoboju s Rijekom

Milanu nisu pomogle ni usluge hrvatskog reprezentativca Nikole Kalinića koji je odigrao cijeli susret u Genoi.

U dvoboju šestog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je teškom mukom pobijedio Genou 1-0, dok je u drugom okršaju klubova iz Genoe i Milana Sampdorija pobijedila Milano 2-0.

Pobjedu Interu donio je Danilo D’Ambrosio golom u 88. minuti, a momčad Luciana Spallettija dominirala je većim dijelom utakmice, ali nikako nije uspjela probiti raspoloženog vratara talijanske reprezentacije Mattiju Perina. U prvom poluvremenu domaćin je najbliže pogotku bio u 45. minuti kada je Marcelo Brozović pogodio vratnicu.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Brozović igrao do 81. minute. Gosti su u samoj završnici ostali bez dvojice isključenih igrača. U 90. minuti je isključen Stephane Omeonga, a u drugoj minuti sudačke nadoknade i Adel Taarabt.

Sampdorija je pobijedila Milan 2-0 i tako nanijela poraz Montellinoj momčadi ususret dvoboju protiv Rijeke u Europskoj ligi. Golove za Sampdoriju zabili su Duvan Zapata u 72. minuti i Ricardo Alvarez u sudačkoj nadoknadi. Ivan Strinić za domaće i Nikola Kalinić za goste odigrali su svih 90 minuta.

U posljednjem susretu šestog kola Fiorentina i Atalanta su u Firenzi remizirali 1-1. Domaći sastav je poveo sjajnim pogotkom Federica Chiese u 12. minuti, a izjednačio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Remo Freuler udarcem s ruba kaznenog prostora.

Atalanta je i u 62. minuti mogla izjednačiti, ali je domaći golman Marco Sportiello obranio jedanaesterac Alejandru Gomezu. Milan Badelj nije nastupio za ‘viole’ jer je u prošlom kolu dobio crveni karton.