[VIDEO] Mirko Marić strijelac za pobjedu Osijeka

Osijek je s nova tri boda učvrstio drugo mjesto na tablici.

Nogometaši Osijeka teže od očekivanog došli su do pobjede u Kranjčevićevoj kod fenjeraša Rudeša. Jedan gol bio je dovoljan momčadi Zorana Zekića za tri boda, no tko zna kako bi završio susret da Rudeš nije zapucao kazneni udarac.

NK Rudeš – NK Osijek 0:1 (0:0)

Strijelac: Mirko Marić u 48. minuti

NK Rudeš: Banić, Šuto, Pantalon, Barić, Rožman, Pasariček, Halilović, Lisakovich (od 56.Borišić), Vuco (od 81.Soldo), Krajinović (od 65.Mrkonjić) i Božić.

NK Osijek: Malenica, Škorić, Gutieri, Grgić, Janža, Pušić, Ćavar (od 46.Boban), Bočkaj, Pilj (od 62.Kamenar), Henty (od 75.Lopa) i Marić.

Zekić je poslao gotovo isti sastav na teren kao i protiv Hajduka, jedino je Ćavar zaigrao umjesto Bobana. Osijek je krenuo od prve minute napadački, pokušavali su redom Bočkaj, Marić, Henty i Ćavar, no niti jedan nije uspio savladati Banića. U jeku napada Osječana, pred kraj poluvremena Rudeš je došao do kaznenog udarca. Rožman je prošao Škorića, a potom ga je srušio vratar Malenica. Osječki vratar iskupio se obranivši udarac Krajinovića.

Osijek je poveo u trećoj minuti nastavka, Pantalon je promašio loptu, a to je iskoristio Mirko Marić koji se sjurio prema golu i iskosa zatresao mrežu Rudeša. Nakon vodstva Osijek je nastavio tražiti drugi gol, pokušavali su Boban, Henty i Škorić no bezuspješno. U posljednjih 10ak minuta prigode su promašili još Boban, Marić i Lopa, pa je utakmica završila s minimalnih 1:0.