NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO] To može samo Barcelona: Točno godina dana prošla je od najvećeg preokreta u povijesti nogometa!

Ako netko to može, onda je to Barcelona.

Datum – 08. ožujak 2017. godine. Mjesto radnje – Camp Nou, Barcelona. Povod – uzvratni susret osmine finala Lige prvaka između Barcelone i Paris Saint-Germaina. Pariški klub imao je ogromnih 4:0 iz prvog susreta s Parka Prinčeva. Sve je izgledalo kao da će Francuzi proći dalje, znate, nikad nijedna momčad u povijesti nije nadoknadila četiri pogotka zaostatka. Međutim…

Igrala se treća minuta, a Luis Suarez doveo je Blaugranu u vodstvo. Gol je regularan jer je i sama goal-line tehnologija potvrdila tako, 1:0. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Iniesta prolazi po lijevoj strani i petom asistira, a Kurzawa zabija autogol za eksploziju na tribinama i Barcelona je već do odmora prepolovila zaostatak.

Nastavak – još furiozniji, još čarobniji. Neymar je u 49. minuti srušen u kaznenom prostoru i potpuno opravdano Deniz Aytekin pokazuje na bijelu točku. Lionel Messi preuzeo je odgovornost i snažnim udarcem zabio za 3:0. Ipak, tada šok, muk, tuga i nevjerica u Kataloniji. Ivan Rakitić nakon slobodnog udarca nije ispratio Edinsona Cavanija, koji zabija za 3:1. Blaugrani su potrebna tri gola, bez da prime ijednog.

Urugvajac se nakon toga našao i u situaciji jedan na jedan pred Ter Stegenom, ali Nijemac je upisao, ispostavilo se, krucijalnu obranu. Di Maria je također mogao riješiti pitanje pobjednika, no pucao je pored gola. A onda je krenulo, sedam minuta i 16 sekundi koje su promijenile povijest nogometa.

Samo najvjerniji navijači u 87. minuti su mislili da će Barcelona napraviti čudo, nešto neviđeno. U 88. minuti Neymar prekrasnim golom iz slobodnog udarca povisuje na 4:1. U redu, samo još jedan gol koji neće puno toga promijeniti, za statistiku mislilo se. No, tri minute kasnije Suarez je srušen i njemački sudac još jednom pokazuje na bijelu točku. Ovaj put Brazilac je sam na sebe preuzeo odgovornost, pucao i – zabio. 5:1. Još jedan, samo jedan gol i svjedočit ćemo neviđenom čudu.

A Parižani? Parižani su bili izvan sebe. U spomenutih osam minuta imali su samo tri dodira s loptom. I tada je došla ona, posljednja, peta minuta sudačke nadoknade. Dosuđen je slobodni udarac nad Ter Stegenom, lopta je došla do Neymara, koji je centrirao, a na pravom mjestu našao se Sergi Roberto. Klizećim startom za centimetar je izbjegao zaleđe, sudac je pokazao na centar, a nedugo zatim odsvirao i kraj i slavlje je moglo početi. Od svih igrača, mladi desni bek postigao je pogodak koji je ušao u povijesne knjige. Najveći preokret u povijesti nogometa, preokret za kojeg je Uefa na službenim stranicama bila sigurna da se neće dogoditi, kojemu je dala nula posto šanse, se dogodio.

Nitko nije mislio da je to moguće, pitali su se brojni navijači, treneri, bivši proslavljeni igrači, novinari, komentatori, stručni analitičari, svi su oni bili uvjereni da Barcelona nema šanse. No, nije se pitalo jedino igrače Barcelone, jer ako je netko, bilo tko bio u stanju napraviti takav preokret, onda je to definitivno bila Barcelona.

Povijest je ispisana i vjerojatno nikad nećemo doživjeti takav preokret. Zlatnim slovima ostat će upisano da je ta nezaboravna noć, 08. ožujka 2017. godine bila noć najvećeg preokreta u povijesti nogometa, a Vi, dragi naši čitatelji, ćete unucima moći prepričavati i s osmjehom se prisjetiti senzacionalne Barcelonine bajke.