[Video] Napoli i Juventus remizirali u derbiju

Napoli je na svom San Paolu dočekao Juventus u derbiju 30. kola talijanske Serie A, a utakmica je završila 1:1. Na taj način Napoli je malo usporio Juventusov ritam na vrhu, te je tako omogućio Romi da se približi lideru Juventusu na 6 bodova razlike.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je ponovno odmarao nekolicinu igrača, ali je zato hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao svih 90. minuta u redovima Juventusa. Gosti iz Torina su rano poveli pogotkom Samija Khedire, koji je zabio gol nakon lijepog duplog pasa s Miralemom Pjanićem. Potom se Juventus zatvorio i pokušavao primarno obraniti svoj gol, a zatvoreniji pristup Stare dame joj se osvetio nakon što je kapetan domaćih Hamšik u 60. minuti pogodio pored nemoćnog Buffona. Pritom je gol Napolija zapravo preslikan prvi gol Khedire, budući da su oba gola pala nakon dobro odigranog duplog pasa. Spomenimo još kako su u redovima Napolija nastupili Marko Rog i Ivan Strinić. Strinić je utakmicu i počeo, a zamijenjen je u 79. minuti, dok je Rog ušao u 76. minuti umjesto strijelca Hamšika.

Juventus je tako prošao neokrznut vruće gostovanje u Napulju, a ovi protivnici se sastaju već u srijedu na istom mjestu. Naime, tada je na rasporedu uzvratna utakmica polufinala talijanskog Kupa, a Juventus brani prednost od 3:1 iz prve utakmice.