Ivan Perišić i Marcelo Brozović sve dalje od europskih mjesta

[VIDEO] Napoli srušio Inter na Meazzi

Milan je prethodno kiksao kod davljenika Crotonea odigravši mršavih 1:1, što je ponudilo šansu Interu da eventualnim slavljem u derbiju protiv Napolija dođe na posljednje, šesto mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone. No, Inter je u posljednjoj utakmici 34. kola izgubio na Meazzi, a Nerazzure je srušio Jose Callejon koji je 43. minuti utakmice postigao odlučujući pogodak.

Puno bolje su utakmicu otvorili gosti iz Napulja koji su preko dinamičnog trojca Callejon-Insigne-Mertens radili velike probleme Interovoj obrani koja je djelovala iznimno tromo i nedoraslo izazovu. Također Piolijeva ekipa je izgubila bitku na sredini terena, pa je Napoli i imao posjed lopte na svojoj strani i kad se činilo da će se na poluvrijeme otići s neriješenim ishodom, veliku pogrešku Nagatoma koristi Callejon za 1:0 Napolija. U nastavku je Inter pokušavao doći do preokreta što je ostavljalo puno prostora za Napoli, a velike prilike su imali Ivan Perišić s jedne i Marko Rog s druge strane, no rezultat se nije mijenjao.

Dodajmo još kako je u poraženoj ekipi Intera Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Perišić u igru ušao u 60. minuti. U redovima Napolija Marko Rog je igrao od 63. minute, dok Ivan Strinić nije ulazio s klupe.