[VIDEO] NBA: Bez Bogdanovića ne ide

Hrvatski reprezentativac je poslije ozljede Oladipa preuzeo momčad u svoje ruke

Kakva noć u NBA! Odigrano je 10 susreta, a možemo i mi Hrvati biti zadovoljni

Samo četiri minute u igri i Victor Oladipo je morao napustiti susret njegovih Indana Pacersa(10-6) i Atlante Hawksa(3-12) zbog ozljede. Kao jedan od najstarijih i svakako najiskusnijih, Bojan Bogdanović je preuzeo stvari u svoje ruke. 22 poena, 4 skoka, šut 7/12, za tri 3/5, impresivna je statistika kojom je predvodio Indianu do pobjede rezultatom 97:89. Trenutno Bogdanović uživa epitet najpreciznijeg tricaša u cijeloj ligi, što dovoljno govori o kvalitetama našeg kapetana. Kod Atlante je najbolji bio Bazemore sa 13 poena.

Dragan Bender je sve dalje i dalje od ozbiljne NBA košarke. Dobio je 7 minuta igre protiv Oklahoma City Tundera sinoć, te podijeli 2 asistencije suigračima i promašio oba svoja pokušaja iz igre. Phoenix(3-12) je na svojem parketu izgubio rezultatom 100:110 od OKC-a(10-5). Najbolji za Oklahomu je bio Paul George sa vrhunskom partijom. Ubilježio je double-double sa 32 poena i 11 skokova, na to dodao još po 3 bloka i ukradene. Kod Phoenixa je najbolji bio TJ Warren sa 23 poena.

Kakvu utakmicu smo vidjeli u Spectrum centru između domaćih Charlotte Hornetsa(7-8) i Philladelphia 76ersa(11-7). Susret je išao u produžetke u kojima je ipak Philly odnio pobjedu. Tri i pol minute prije kraja regularnog dijela, Philla ima 10 razlike(93:103) no fenomenalni Kemba Walker uspijeva sam odvesti utakmicu u produžetke. Onda 20-ak sekundi prije kraja prvog produžetka, Kemba pokušava ulazom dovesti svoju momčad u prednost ali Jimmy Butler uspijeva ga izblokirati i čudesno zadržati loptu unutar granica igrališta. U sljedećem napadu, posljednjem, lopta ide u ruke Butleru. Na kraju regularnog dijela Butler je promašio zadnji pokušaj za pobjedu, ali ne i ovaj. Mirno je pustio sat da istekne do posljednjih sekundi i onda step back tricom rješava susret. Konačan rezultat je iznosio 119:122. Najbolji kod Philladelphie je bio Embiid sa još jednom velikom partijom. Ubilježio je 33 poena i 11 skokova, a spomenuti Butler je utakmicu završio sa 15. Kod Hornetsa fenomenalni Kemba Walker je upisao 60 poena na 62% šuta i još jednom dokazuje svojoj franšizi da u povijesti nisu imali boljeg igrača od njega.