[Video] NBA: Bogata večer na NBA parketima, nastupe upisali svi naši predstavnici

Od šest hrvatskih košarkaša, jedino se Hezonja i Bender nisu upisali u stijelce

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, sinoć smo vidjeli nastupe svih naših predstavnika. Bogdanović, Zubac i Šarić su odigrali jako dobre utakmice i bili ponajbolji igrači svojih ekipa.

Posljednja utakmica večeri nam je donijela ogled Ivice Zubca i Dragana Bendera. Zubac je odigrao odličnu utakmicu, za razliku od Bendera koji  jeostao bez poena u ovoj utakmici. Također, kao i Zubac, njegovi Los Angeles Clippersi su izašli kao pobjednicu u ovom susretu protiv Phoenix Sunsa rezultatom 134:107. Zublocka je utakmicu završio sa 16 poena, 7 skokova, 1 asistencijom i blokadom, te gađao 4/7 iz igre i pogodio svih svojih 8 pokušaja sa linije slobodnih bacanja. Dragan Bender je dobio 12 minuta igre, no u tih dvanaest minuta uhvatio je samo 1 skok i tek jednom zapucao prema košu, no promašio. Stari lisac Lou Williams je predvodio sve strijelce i svoju momčad do pobjede sa 30 poena i 10 asistencija, dok je kod poraženih Sunsa najviše ubacio Kelly Oubre jr. 28 i uhvatio 5 skokova.

Bojan Bogdanović i njegovi Indiana Pacersi poraženi su kod kuće u konačnici utakmice protiv Milwaukee Bucksa sa 97:106. Bojan je ponovno bio najraspoloženiji igrač svoje ekipe sa 20 poena, 6 skokova, 3 asistencije i 1 ukradenom (7/14 šut iz igre, 1/4 trice), no to nije bilo dovoljno da se svlada ekipa raspoloženog Giannisa Antetokounmpa, koji je upisao triple-double. Giannis je utakmicu završio sa 33 poena, 19 skokova , 11 asistencija, 2 ukradene i 1 blokadom.

Minnesota Timberwolvesi su kod kuće dočekali Houston Rocketse Jamesa Hardena i pobjedili u tom okršaju sa 121:111. Iako je “Brada” bio raspoložen, T-wolvesi su bili bolja ekipa u ovoj utakmici i zasluženo pobijedili. Dario Šarić je ponovno dobio mjesto u početnoj petorci, te pokazao da nema namjeru više puštati tu poziciju (pogotovo ne Gibsonu). Odigrao je odličnu utakmicu za svoju ekipu i sa svojih 15 poena (6/9 šut iz igre, 2/2 za tricu), 8 skokova, po 1 asistencijom i ukradenom, pomogao svojoj ekipi da svlada Houston. Spomenuti Harden nastavlja svoj niz i u ovoj utakmici je postigao 42 poena.

Mario Hezonja je u još jednom porazu svojih Knicksa protiv 76ersa 111:126 dobio 6 i pol minuta igre. Iako je započeo utakmicu, nije uspio pogoditi koš iz svoja tri pokušaja, uhvatio je 1 loptu i jednom dodao za koš. Jako zanimljiva utakmica se odigrala u Clevelandu, gdje su domaći Cavaliersi poraženi nakon tri produžetka od Brooklyn Netsa sa 139:148. Ante Žižić je za 30 minuta igre ubacio 6 poena i uhvatio isto toliko skokova, te jednom asistirao i ukrao loptu. Utakmicu je u trećem produžetku odlučio D’Angelo Russell, koji je ubacio 14 od svojih 36 poena u posljednjoj dionici igre. Kod Cavsa Jordan Clarkson je ubilježio rekord karijere sa 42 poena i pritom uhvatio 8 skokova i 5 puta asistirao.

Aktualni prvaci Golden State poraženi su u Portlandu od domaćih Trail Blazersa sa 129:107. Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini kada Draymond Green radi grubi prekršaj na Zacku Collinsu, a suci su to okarakterizirali kao ne sportski prekršaj. Nakon toga strateg Warriorsa Steve Kerr gubi živce i dobiva dvije brze tehničke greške, zbog kojih je izbačen sa klupe. Warriorsi se od te situacije nisu oporavili, što su Trail blazersi iskoristili za 19- 4 seriju do kraja utakmice. Lillard je za Blazerse zabio 29 poena, dok su kod Warriorsa po 32 ubacili Durant i Curry.