[VIDEO] NBA: Bogdanović opet izvrstan, Hezonja bolji od Bendera

Sinoć su na NBA parketima bila trojica Hrvata. Bojan Bogdanović ubacio je 22 poena uz izvrstan šut u 105:87 pobjedi Indiana Pacersa nad Chicago Bullsima, dok je u Hrvatskom srazu Mario Hezonja (pet poena) bio bolji od Dragana Bendera (osam poena), a konačni rezultat susreta Orlando Magica i Phoenix Sunsa bio je 128:112.

8-12 šut iz igre

Bojan Bogdanović bio je opet jedan od najboljih Pacersa, a ujedno i drugi strijelac susreta. Za 34 minute ubacio je Babo 22 poena uz sedam ulovljenih skokova i jednu asistenciju. Izvrsnu šutersku večer (67% šuta iz igre) okrunio je s čak šest trica iz devet pokušaja.

Pacerse su već u prvoj četvrtini pokazali da idu po pobjedu, a kroz ostatak susreta razliku su samo povećavali i na kraju zasluženo pobijedili. Predvodio ih je Victor Oladipo s 25 poena, dok je za Bullse Bobby Portis ubacio 20 poena.

Hezonja nadigrao Bendera

U Phoenixu su Sunsi ugostili Orlando Magic i upisali poraz 128:112. Ujedno, bio je ovo prvi ovosezonski sraz Dragana Bendera i Marija Hezonje u kojem je potonji uz manje poena ipak upisao pobjedu.

Dragan Bender za 19 minuta ubacio je osam poena, ulovio četiri skoka i upisao blokadu nad Crnogorskim centrom Nikolom Vučevićem.

Mario Hezonja dobio je ovaj put minutažu, ali mizernu (osam minuta) što mu je bilo dovoljno za pet poena i tri skoka.

Magic je predvodio Aaron Gordon s 22 poena, dok je za poražene Sunse Alex Len ubacio 21 poen.