[VIDEO] NBA: Bogdanović protiv kralja

U dvoboju protiv najboljeg igrača današnjice, Bogdanović odigrao solidnu utakmicu

Noćas je odigrano 3 susreta u NBA ligi.

Momčad Indiana Pacersa(13-9) izgubila je protiv Los Angeles Lakersa(12-9) rezultatom 104:96. U izravnom dvoboju protiv LeBrona Jamesa, naš Bogdanović je ugradio 14 poena, 3 skoka i dvije asistencije, te je tokom utakmice imao veliku rolu u razigravanju momčadi. James je ipak bio uspješniji u tom obračunu te je postigao 38 poena 9 skokova i 7 asistencija. Indiana je došla do prvog vodstva na utakmici tek u trećoj četvrtini, no tada je LeBron počeo preuzimati stvari u svoje ruke. Do kraja je pogodio nekoliko teških šuteva i odveo svoju ekipu do pobjede.  Kod Lakersa, uz LeBrona, najkonkretniji Ingram i Hart sa 14, odnosno 13. Indianu je predvodio Sabonis sa 20 poena i 15 skokova.

U utakmici večeri sučelili su se po mnogima mogući par ovogodišnjeg finala doigravanja. Toronto Raptorsi(19-4) ugostili su u Air Canada Centru aktualne prvake Golden State Wariors(15-8). Susret je odlučen tek nakon produžetaka rezultatom 131:128. Posljednje minute zadnje četvrtine i produžetak donijele su nam izmjenjivanje udaraca Kevina Duranta i Kawhi Leonarda. Uspješniji je bio Leonard koji je sa 37 poena ubilježio najviše poena do sada u dresu Raptorsa. Uz to je imao 8 skokova i 3 asistencije. Durant je bio konkretniji ali njegova momčad je ipak izgubila. Zabio je 51 poen, uhvatio 11 skokova i podijelio 3 asistencije. Pratili su ga Klay Thompson sa 23 i Jonas Jerebko sa 20. Kod Toronta, uz Leonarda, učinkoviti Siakam sa 26, te Ibaka sa 20.