[VIDEO] NBA: BOGDANOVIĆ UPISAO NAJBOLJI UČINAK ZA WIZARDSE U PROTEKLIH 9 GODINA – Prvi ovosezonski double-double za pobjedu Washingtona

Bojan Bogdanović nba.com/wizards/photos

Washington Wizardsi upisali su prvu pobjedu u polufinalnoj seriji Istočne konferencije protiv Boston Celticsa rezultatom 116:89. Tok utakmice je odredila prva četvrtina kad su Wizardsi napravili seriju 22-0 i tu prednost do kraja nisu ispuštali. Čarobnjaci su dominirali u reketu, forsirali protivničke turnovere i igrali izvrsnu obranu cijelu večer. Čak šest igrača s dvocifrenim učinkom u domaćim redovima bilo je previše za Celticse.

Wall (24 poena i 8 asistencija), Gortat s trećim uzastopnim double-doubleom serije (13 poena i 16 skokova), Porter Jr. (19 poena) i Bogdanović izvrsnom predstavom s klupe (19 poena i 10 skokova) bili su nezaustavljivi za Kelte. Gosti iz Bostona nisu se sinoć baš mogli osloniti na Thomasa (13 poena), a dvoznamenkasti broj poena ubacili su još samo Horford (16 poena) i Crowder (13 poena).

Double-double i ispisivanje povijesti

Bojan Bogdanović ubacio je 19 poena i ulovio 10 skokova što mu je prvi double-double ove sezone uključujući i regularni dio i doigravanje. Njegovih 19 poena je najbolji učinak nekog rezervnog igrača u redovima Wizardsa nakon 2008. godine i 24 poena Gilberta Arenasa.

”Bio je prisutan u puno bitnih utakmica, ubacio puno velikih koševa i činio bitne stvari za nas ove godine”, izjavio je Scott Brooks nakon izvrsne Bogdanovićeve večeri. ”Ulazeći u ovu utakmicu bio sam usredotočen na to da mu omogućimo dobre pozicije za šut i pravu priliku u ranoj fazi utakmice. Sve zasluge idu njemu, iskočio je i bio odličan u ključnim trenucima.”

Uz ove hvalospjeve još je jedan Bogdanovićev potez obilježio utakmicu. Minutu prije kraja treće četvrtine, John Wall ukrao je loptu i izvrsno pronašao Bojana koji je u trku zakucao. Time su Wizardsi otišli na najveću prednost od +30 (93:63) i još više obradovali navijače u glavnom gradu Amerike.