Bojan Bogdanović i Dario Šarić nastavljaju s odličnim igrama za svoje klubove. Mario Hezonja i Damjan Rudež dobivaju sve više prilika u Orlandu.

[VIDEO] NBA: Bojan Bogdanović odličan u porazu, Dario Šarić dobar protiv Rocketsa, zapaženi učinci Hezonje i Rudeža

S petka na subotu odigrano je 10 utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u kojima su sudjelovala četvorica hrvatskih košarkaša i pritom upisali poraze za svoje klubove. Bojan Bogdanović sinoć je bio odličan u porazu Brooklyn Netsa protiv Cleveland Cavaliersa, branitelja naslova. Dario Šarić odigrao je dobru utakmicu protiv Houston Rocketsa, a zapažene nastupe su ubilježili za Orlando Magic Mario Hezonja i Damjan Rudež.

Brooklyn Netsi su na gostovanju u Clevelandu upisali 13. poraz u posljednjih 14 susreta, te su tako i dalje ekipa s najlošijim omjerom pobjeda i poraza u ovosezonskoj NBA ligi. Cavaliersi su pobijedili 124:116 čime su prekinuli niz od tri vezana poraza. Prvo ime susreta bio je LeBron James (31 poen, 5 skokova i 11 asistencija). Bojan Bogdanović je u svojih 30 minuta na terenu u odličnom nastupu upisao 17 poena (šut za dva 6/7; šut za tri 1/6; slobodna bacanja 2/2), dva skoka, tri asistencije, jednu ukradenu i jednu izgubljenu loptu.

Philadelphia 76ersi nisu uspjeli i treći put zaredom napraviti preokret. Houston Rocketsi predvođeni MVP kandidatom, Jamesom Hardenom (51 poen, 13 skokova, 13 asistencija), pobijedili su rezultatom 123:118. Ovim triple-doubleom Harden je ušao u povijest kao prvi igrač koji je u jednoj sezoni upisao dva triple-double učinka sa 50+ poena, a ujedno je bio i prvo ime susreta. Za 21 minutu koju je proveo na parketu, naš Dario Šarić imao je dobar nastup ubilježivši 12 poena (šut za dva 4/8; 4/6 slobodna bacanja), četiri skoka, dvije asistencije, jednu ukradenu, dvije izgubljene lopte te jednu blokadu.

Boston Celticsi su se, predvođeni Isiah Thomasom (21 poen), lako obračunali s Orlando Magicom, naših Hezonje i Rudeža, rezultatom 128:98. Time je Orlando upisao deveti poraz u posljednjih jedanaest nastupa. Mario Hezonja pružio je solidan nastup, te je u 22 minute provedene na parketu upisao 7 poena (šut za dva 3/4; šut za tri 1/4), pet asistencija, tri skoka i jednu blokadu. Damjan Rudež imao je jedan od najboljih nastupa uopće u NBA ligi. Za 24 minute provedene na terenu zabilježio je 14 poena (šut za dva 1/1; šut za tri 4/4), jednu asistenciju, dvije ukradene lopte te jednu blokadu.