[Video] NBA: Cleveland sa Žižićem svladao Indianu

Zanimljiva večer u NBA ligi, dvojica naših igrača odigrali izvrsno

facebook.com/zizicante

Zanimljive dvoboje vidjeli smo jučer u NBA ligi, a odigralo se četiri susreta.

U dvoboju momčadi naših igrača, Ante Žižića i Bojana Bogdanovića, uspješniji su bili Cleveland Cavaliersi koji su u posljednjem napadu košem Larry Nance jr. odnijeli pobjedu 91:92 iz Indianapolisa. Ovim porazom, Indiana je prekinula svoj niz od sedam pobjeda. Imala je ekipa Nate McMillana lošu šutersku večer, te je gađala samo 39,8% iz igre.  Za Cavalierse je opet zaigrao i Ante Žižić, koji je dobio 14 minuta igre i u to vrijeme upisao 2 poena, 4 skoka, 2 asistencije i blokadu. Bogdanović se večeras uklopio u lošu predstavu Pacersa ali je ipak zabio 14 poena i uhvatio 3 skoka, te upisao asistenciju. Junak utakmice Larry Nance jr. koji je u posljednjem napadu nakon promašaja Hooda ubacio odbijanac za pobjedu, upisao je 15 poena i uhvatio rekordnih 16 skokova. U Indiani najbolji Domantas Sabonis s 17 poena i 8 skokova.

Odlična utakmica se odigrala u državi Colorado gdje su domaći Denver Nugetsi ugostili Dallas Maverickse i upisali pobjedu od 126:118. Glavni protagonisti ove utakmice su bili Srbin i Slovenac, gdje je ipak Nikola Jokić bio ključni igrač Denverove 21 pobjede u sezoni. Jokić je upisao 32 poena i 16 skokova i četiri asistencije, te izluđivao svoje čuvare predvođene DeAndre Jordanom. Ipak na kraju utakmice drugi igrač Denvera dolazi do izražaja. Jamal Murray odigrao je nekoliko odličnih napada i iskazao se obrambeno u zadnjim minutama utakmice i tako otklonio bilo kakvo pitanje pobjednika. Postigao je 22 poena i upisao čak 15 asistencija. Kod poraženih, slovensko čudo od djeteta Luka Dončić je postigao 23 poena i podijelio 12 asistencija, što mu je rekord mlade karijere.

Lakersi su upisali svoj drugi poraz u nizu, ovaj puta kod raspoloženih Brooklyn Netsa rezultatom 115:110. LeBron James ovaj puta je odigrao jako dobro te postigao 36 poena, uhvatio 13 skokova i podijelio 8 asistencija ali bivši igrač Lakersa, D’Angelo Russell krade show na kraju utakmice i donosi svojoj ekipi pobjedu. Russell je imao  22 poena i podijelio 13 asista. Još petorica igrača Brooklyna su bili dvocifreni koje su predvodili Joe Harris sa 19 poena i Spencer Dinwiddie sa 18. Jamesa su pratili Kyle Kuzma koji je zabio 22 poena i uhvatio 11 skokova, dok Lonzo Ball sve bolje igra! Imao je 23 poena, čak 5 trica iz devet pokušaja! Ipak Lakersi upisuju drugi poraz u posljednja tri gostovanja na Istoku.

Atlanta Hawksi su kod kuće porazili Washington Wizardse sa 118:110 i upisali sedmu pobjedu u sezoni. Atlantu je predvodio John Collins sa 20 poena i 13 skokova, dok smo u posljednjoj četvrtini vidjeli 12 poena od svojih 16 Jeremy Lina, koji je podsjetio na svoje “Linsanity” dane. Kod Washingtona najbolji Bradley Beal s 29 poena i čak 10 skokova.